Kas andmed sinu Mac’ist jõuavad Venemaa serverisse? SpyBuster teab.

#andmed #serverid
1 min lugemine

Venemaa ja ka Valgevene on viimaste sündmuste valguses tõestanud, et nad ei ole eriti usaldusväärsed ning ilmselt mitte keegi ei soovi, et nende andmed jõuaksid mingil moel kurjuse impeeriumi valdusesse.

 

Mainekas Ukrainas asuv tarkvarafirma MacPaw, kelle loodud on populaarsed rakendused nagu Setapp ja CleanMyMac X, on valmistanud rakenduse SpyBuster, mis teeb kindlaks, kui mingi sinu Mac’i või MacBooki installitud rakendus saadab andmeid Venemaal või Valgevenes asuvasse serverisse. SpyBuster skaneerib arvutisse paigaldatud tarkvara ning teeb kindlaks, kas mõni rakendustest laeb oma andmeid Vene või Valgevene serveritesse. Probleem on selles, et mõlema riigi seadusandliku ja täitevvõimu nõudmisel peavad sealsed firmad andma ametivõimudele juurdepääsu oma serverites olevatele andmetele.

Lisaks rakenduste identifitseerimisele võimaldab SpyBuster ka blokeerida info nii, et see ei jõuaks ülalmainitud riikide serveritesse. MacPaw poolt valmistatud SpyBusteri saab oma Mac’i täiesti tasuta tõmmata SIIT.