iPhone’i aku vahetamine läheb kallimaks

#aku #apple #iPhone
2 min lugemine

Mõned nädalad tagasi kuulutati välja uued iPhone’id. Kui aga plaanid jääda selle juurde, mis juba taskus, siis võib-olla oleks hoopis vaja uut akut?

 

Koos telefoniuudistega anti teada, et akuvahetuse hinnad lähevad järgmise aasta alguses tunduvalt kõrgemaks, nii et pigem tasub tegutseda varem kui hiljem.

Käesoleva aasta alguses lasi Apple akude vahetamise hinna alla. Põhjuseks skandaal, kus paljastati vanemate iPhone’i mudelite tahtlik aeglustamine, mille eesmärgiks oli firma sõnul telefonide kokkujooksmise vältimine. Paljude arvates oli tegu alatu müügivõttega, utsitamaks kliente vaatama uute telefonide poole. Praegu kehtiv soodne hinnakiri peaks lõppema selle aastaga.

Alates 2019. aasta 1. jaanuarist saab 69 euro eest uue aku mudelitele iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR ja iPhone X. iPhone SE, iPhone 6 ja hilisemad saavad uue aku senise 29 euro asemel 49 euroga. Enne Apple’i fiaskot akudega maksis uus iPhone’i aku 79 eurot.

Kui telefonil kehtib aastane garantii või AppleCare+ kate, on akuvahetus tasuta. AppleCare+ kehtivust saab kontrollida sellel Apple’i lehel. Vahetuse tegemiseks tuleks pöörduda Apple’i poodi või ametlike edasimüüjate poole, kirjutab Digital Trends.

Kuidas aga teada, kas aku vajab vahetamist? Apple’i soovitusel võiks seda teha siis, kui aku mahutavus on langenud alla 80 protsendi. Seda saab kontrollida, minnes Settings -> Battery -> Battery Health.

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.