Inspira + keskkonnas nüüd saadaval lai valik Amazon MGM Studios sisu

#Amazon MGM Studios #Inspira #Sisuleidja #telia tv
10 min lugemine

Inspira + keskkonnas on ligi 3000 tunni jagu väärt vaatamist. Hiljuti lisandus sinna ka valik Amazon MGM Studios sisu, mida on vaid Inspira + keskkonnast võimalik vaadata eestikeelsete subtiitritega. Avasta Inspira + keskkond Telia TV Sisuleidjast. Sisaldub kõikides pakettides.

 

„Clarksoni talu“

1. hooaeg
Tõsielu, Komöödia
IMDb: 9.0/10

„Clarksoni talu” jälgib Jeremy Clarksoni, tuntud BBC autosaate „Top Gear“ juhi, uut ettevõtmist, kus ta ilma varasema põllumajanduskogemuseta võtab juhtimise üle 400-hektarilisel Diddly Squat Farmil Inglismaa Cotswolds’is. Clarksoni üleminek kiiretest autodest traktoritele ja tema kummikutes astumine talupidamise maailma toob vaatajate ette hariva ja meelelahutusliku loo.

Sarja tugevus on Clarksoni siiras ja humoorikas lähenemine talupidamisele, mida ta teeb esimest korda, rääkides teemadest nagu keskkonnakaitse, jätkusuutlikkus ja Briti põllumajanduse tulevik, pakkudes sügavamat mõistmist põllumajanduse tähtsusest ja väljakutsetest. Sarja on kiidetud selle eest, et see suudab samaaegselt harida ja lõbustada, pakkudes ainulaadset vaadet põllumajanduselule.

Vaatan seriaali

 

„Imeline proua Maisel“

1. hooaeg
Komöödia, Draama
IMDb: 8.7/10

Amy Sherman-Palladino („Gilmore Girls“) ja Daniel Palladino („Family Guy“) loodud ja lavastanud sari „Imeline proua Maisel“ on kogunud 80 Primetime Emmy nominatsiooni ja võitnud neist 20. Peaosas Rachel Brosnahan („House of Cards“) kehastab Miriam “Midge” Maiselit, 1958. aastal New Yorgis elavat naist, kes pealtnäha omab kõike: ideaalset abikaasat, kahte last ja stiilset korterit Upper West Side’il. Kuid äkiline elumuutus paljastab Midge’is peidus olnud stand-up koomiku ande, mis muudab tema elu jäädavalt. Pärast seda, kui abikaasa Joel jätab ta maha, alustab Midge eneseleidmise ja -väljenduse teekonda meelelahutusmaailmas, mis on sel ajal meestekeskne.

Sarja iseloomustavad vaimukas huumor ja 1950ndate kultuuri ning sotsiaalsete normide elav kujutamine. Midge’i püüdlused leida tasakaal isikliku ja professionaalse identiteedi vahel moodustavad sarja südame, tuues esile nii naeru kui ka mõtisklusi, kui ta navigeerib oma uues rollis koomikuna, püüdes samal ajal säilitada ema ja naise positsiooni konservatiivses ühiskonnas.

Näitlejate hulka kuulub veel neljakordne Emmy-võitja Tony Shalhoub („Monk“) Midge’i isa rollis. Abe Weissman, kolmekordne Emmy-võitja Alex Borstein („Family Guy“) Susie Myersoni rollis, Emmy-kandidaat Alex Borstein („Family Guy“).

Vaatan seriaali

 

„Kaasaegne armastus“

1. hooaeg
Komöödia, Draama, Romantika
IMDb: 7.9/10

Romantiline draamasari „Kaasaegne armastus“ põhineb New York Timesi samanimelisel populaarsel kolumnil (sellest sündis ka hitt-podcast) ning uurib armastuse mitmekülgseid ja sügavaid tahke. See käsitleb romantilisi suhteid, sõprust, perekondlikke sidemeid ja isiklikku arengut, pakkudes tugevat emotsionaalset kaasaelamist. Iga episood on unikaalne, kuid ühendab neid armastuse universaalsus ja selle jõud muuta inimesi. „Kaasaegne armastus“ esitleb inimkogemuse mitmekesisust, näidates, kuidas armastus võib leida tee igas olukorras ja eluetapis. Sarja eripära on sügavate ja tihti keerukate emotsioonide käsitlemine soojuse, huumori ja siiruse kaudu.

Osades mängivad Anne Hathaway, Tina Fey, Dev Patel, John Slattery, Brandon Victor Dixon, Catherine Keener ja paljud teised.”

Vaatan seriaali

 

„James May: meie mees Jaapanis“

1. hooaeg
Dokumentaal
IMDb: 8.2/10

Sari viib vaatajad kaasahaaravale rännakule läbi Jaapani, kus James May, tuntud kui autosaate „Top Gear“ üks saatejuhtidest, avastab riigi kultuuri, ajaloo ja tehnoloogia sügavamaid kihte. Erinevalt tavapärasest turismireisist sukeldub May sügavale Jaapani eluviisi, uurides nii suurlinnade kiiret elutempot kui ka maapiirkondade vaikset ilu, pakkudes vaatajatele haruldast pilguheidet riigi mitmekesisusele. Sarja esimesel hooajal näitab May, kuidas Jaapan suudab oskuslikult ühendada sajanditevanused traditsioonid ja tipptehnoloogia, luues ainulaadse kooselu, mis on samaaegselt nii innovaatiline kui ka ajalooliselt rikas. Tema seiklused viivad ta osalema traditsioonilistel teetseremooniatel, uurima futuristlikku robotitehnoloogiat ja isegi astuma ringi robotivõitluses, pakkudes vaatajatele unikaalset ja isikupärast vaadet Jaapanile.

Lisaks tehnoloogiale ja traditsioonidele on toit sarjas kesksel kohal. May proovib kõike alates lihtsast tänavatoidust kuni kõrgklassi sushini, avastades Jaapani köögi rikkalikku mitmekesisust. Tema kulinaarsed seiklused annavad sügavama mõistmise Jaapani kultuurist ja sellest, kuidas toit ühendab inimesi.

Vaatan seriaali

 

„Raport“

Krimi, Draama, Põnevik, Elulooline
IMDb: 7.2/10

Poliitiline draama, mis sukeldub Ameerika ajaloo ühte kõige vastuolulisemasse peatükki – CIA kasutatud piinamismeetodite uurimisse pärast 11. septembri terrorirünnakuid. Film põhineb tõestisündinud lool ja keskendub Daniel J. Jonesile, senati töötajale, keda kehastab Adam Driver. Jones juhib uurimist, mis paljastab USA valitsuse kinni mätsitud tõed ja toob avalikkuse ette šokeeriva raporti, mis kritiseerib CIA meetodeid.

Film paistab silma oma põhjaliku lähenemisega uurimisprotsessile, kus Daniel J. Jones (Adam Driver) ja tema meeskond veedavad aastaid, läbides miljoneid lehekülgi konfidentsiaalseid dokumente, et koostada raport, mis paljastaks tõe. Lisaks käsitleb film USA valitsuse sisemisi protsesse ja dilemmasid terrorismivastases võitluses, pakkudes vaatajatele haruldast sissevaadet. „Raport“ ei väldi keerulisi teemasid nagu riikliku julgeoleku ja inimõiguste vaheline tasakaal, esitades küsimusi moraalse hinna kohta, mida ühiskond on turvalisuse nimel valmis maksma.

Filmis näitlevad Adam Driver, Annette Bening ja Jon Hamm. Sarah Goldberg, Michael C. Hall ja paljud teised.

Vaatan filmi

 

„Üks öö Miamis“

Draama
IMDb: 7.1/10

Võimas draama, mis kujutab väljamõeldud kohtumist nelja Ameerika ikooni vahel: Malcolm X, Muhammad Ali (siis tuntud kui Cassius Clay), Jim Brown ja Sam Cooke. Film põhineb Kemp Powersi samanimelisel näidendil ja on režissöör Regina Kingi lavastajadebüüt. Film kujutab nelja meest hetkel, mil igaüks seisab silmitsi oma karjääri ja isikliku elu murranguliste hetkedega. Filmi tegevus toimub ajal, mil Cassius Clay on just võitnud maailmameistrivõistlused raskeskaalus, kuid pole veel avalikult islamiusku pöördunud ega nime Muhammad Aliks muutnud. Samuti käsitletakse Malcolm X-i sisemisi konflikte ja tema suhteid Rahvusliku Islamiliikumisega, Jim Browni otsust lõpetada oma NFLi karjäär ja pühenduda näitlemisele ning Sam Cooke’i pingutusi oma muusikaga sotsiaalsete muutuste esilekutsumiseks.

Filmis on erakordne näitlejatöö, eriti Kingsley Ben-Adiri (Malcolm X), Eli Goree (Cassius Clay), Aldis Hodge’i (Jim Brown) ja Leslie Odom Jr. (Sam Cooke) poolt. Leslie Odom Jr. esitus Sam Cooke’ina on eriti märkimisväärne, mitte ainult tema näitlejatöö, vaid ka tema laulmise poolest. Odom Jr. esitab filmis mitmeid Cooke’i laule, sealhulgas “A Change Is Gonna Come”, mis on üks tsiviilõigusliikumise hümne.

Film on intiimne pilguheit nende nelja mehe sõprusele, dilemmaile ja unistustele ajal, mil Ameerika ühiskond oli sügavate muutuste lävel. See käsitleb sügavalt teemasid nagu rassism, võitlus võrdõiguslikkuse eest, isiklik vastutus ja vajadus muutuste järele ning on mõtisklus selle üle, kuidas avaliku elu tegelased mõjutavad sotsiaalset ja poliitilist diskursust.

Vaatan filmi

 

„Homse sõda“

Draama, Põnevik, Märul, Seiklus, Sci-fi
IMDb: 6.6/10

Adrenaliinirohke ulmefilm, mis viib vaatajad ajas rändamise ja tulnukate invasiooni keerisesse. Peaosas Chris Pratt kehastab Dan Foresterit, endist sõdurit ja praegust bioloogiaõpetajat, kes värvatakse osalema tulevikus toimuvas sõjas, kus inimkonna saatus ripub juuksekarva otsas. Dan ja tema kaasvõitlejate teekond on täis ootamatusi, kus nad peavad silmitsi seisma mitte ainult tulnukatega, vaid ka inimlikkuse proovikividega ekstreemsetes olukordades.

Vaatan filmi

 

„Õndsus“

Draama, Romantika, Sci-Fi
IMDb: 5.4 /10

Ulme-draama, mis sukeldub sügavale inimteadvuse labürintidesse, uurides tajutava reaalsuse ja õnne olemust. Peaosas Owen Wilson kehastab Greg Wittle’i, kelle elu on langenud allakäiguspiraali pärast lahutust ja töökoha kaotust. Tema elu võtab ootamatu pöörde, kui ta kohtub salapärase Isabeliga, keda mängib Salma Hayek. Isabel veenab Gregi, et nende ümbritsev maailm on illusioon, genereeritud simulatsioon, millest nad saavad põgeneda, et kogeda “tõelist” õnnelikku reaalsust.

„Õndsus“ käsitleb Gregi ja Isabeli teekonda kahe vastandliku reaalsuse vahel: üks on hall ja rõhuv, teine aga erakordselt ilus ja õnnelik. Film esitab küsimusi selle kohta, mis teeb meid tõeliselt õnnelikuks ja kuidas meie tajud mõjutavad meie kogemust reaalsusest. Gregi kõhklused ja otsingud tõe järele juhivad teda sügavamale mõistatustesse, mis puudutavad armastust, ühendust ja inimkogemuse autentsust.

Vaatan filmi

 

„Kahetsust tundmata“

Põnevik, Triller, Märul
IMDb: 5.8/10

Põnevusrikas märul, mis põhineb Tom Clancy samanimelisel romaanil. Peaosas Michael B. Jordan kehastab John Kellyt, endist USA mereväe SEALi, kes on filmis tuntud kui John Clark. Pärast seda, kui rühm Vene sõdureid tapab tema pere kättemaksuks tema poolt salajasel missioonil sooritatud tegude eest, asub Kelly isiklikule kättemaksuretkele, et leida üles mõrvarid ja paljastada rahvusvaheline vandenõu.

Film viib vaatajad sügavale USA ja Venemaa vahelise geopoliitilise pinge keskmesse, kus Kelly teekond kättemaksule viib ta kokkupõrgeteni nii kodu- kui ka välismaiste jõududega, kes ähvardavad maailma rahu. Tema missioon muutub veelgi keerulisemaks, kui ta avastab, et tema vaenlased võivad olla seotud USA kõrgete ametnikega, kes töötavad oma salajaste eesmärkide nimel.

Vaatan filmi

 

„7500“

Põnevik, Draama, Triller
IMDb: 6.3/10

Põnevusdraama, mis viib vaataja lennuki kaaperdamise keskele, keskendudes peategelasele Tobias Ellisele, keda kehastab Joseph Gordon-Levitt. Tobias on lennuki esimene ohvitser, kes seisab silmitsi ootamatu ohuga, kui relvastatud terroristid lennukit kaaperdama asuvad. Suurem osa tegevusest leiab aset piloodikabiinis, luues pingelise ja klaustrofoobilise atmosfääri, mis hoiab vaatajat algusest lõpuni äärel.

Filmi pealkiri „7500“ tähendab lennunduses hädaolukorra koodi, mis viitab kaaperdamisele.

Vaatan filmi

 

Prints Zamundast 2“

Komöödia, Muusika
IMDb: 5.3/10

Kauaoodatud järjefilm 1988. aasta kultusklassikale „Prints Zamundast“, milles Eddie Murphy kehastab taas Aafrika kuningriigi Zamunda troonipärijat Akeem Jofferit. Filmis naaseb Murphy oma ikoonilisse rolli, tuues ekraanile rohkelt naeru ja südantsoojendavaid hetki, mis on segatud kaasaegsete keerdkäikudega.

Üks filmi põnevamaid fakte on Eddie Murphy ja Arsenio Halli mitmekülgne rollisooritus. Mõlemad näitlejad kehastavad mitut tegelast, tuues tagasi armastatud karakterid esimesest filmist, nagu näiteks juuksuri kvartett ja laulja Randy Watson. See mitmekülgne esitus demonstreerib nende komöödiageeniust ja annab filmile unikaalse huumorikihi. Film toob ekraanile ka uusi tegelasi, sealhulgas Jermaine Fowler Akeemi kadunud poja Lavelle’ina, kes on kasvanud üles Queensis, New Yorgis. Lavelle’i avastamine ja tema kaasamine Zamunda kuninglikku ellu toob kaasa hulgaliselt koomilisi olukordi, kuna ta üritab kohaneda oma uue eluga kuninglikus palees.

Vaatan filmi

„Borati järgmine kinofilm“

Komöödia
IMDb: 6.6/10

Järg 2006. aasta kultusfilmile „Borat“. Film toob tagasi Sacha Baron Coheni ikoonilise tegelase, Borati, kes naaseb Ameerika Ühendriikidesse uue missiooniga. Selles osas saadetakse Borat tagasi USA-sse, et pakkuda kingitusena oma tütart Tutarit, mängib Maria Bakalova, kõrgele poliitilisele liidrile, eesmärgiga parandada Kasahstani mainet maailmas. Filmis käsitletakse teravalt poliitilisi ja sotsiaalseid teemasid, sealhulgas Ameerika poliitikat, COVID-19 pandeemiat ja soolisi stereotüüpe, kasutades selleks Coheni tuntud provokatiivset huumorit ja sotsiaalset satiiri.

Vaatan filmi

 

„The Grand Tour“

1. hooaeg
Tõsielu, Komöödia, Sport
IMDb: 8.7/10

Jeremy Clarksoni, Richard Hammondi ja James May poolt juhitud autosaade. Pärast BBC saatest „Top Gear“ lahkumist tõid kolm saatejuhti ekraanile uue formaadi, mis ühendab endas luksusautode testimisi, uskumatuid ringi reisimisi ja huumori. Saatejuhtide seiklused ja omavaheline nokkimine pakuvad meelelahutust mitte ainult autohuvilistele, vaid ka laiemale publikule.

Sarja tegevus toimub erinevates maailma paikades, alates California kõrbest kuni Dubai luksuslike teedeni. Saate formaat erineb „Top Gearist“ selle poolest, et igal nädalal ei ole kindlat stuudiot. Selle asemel reisib saate meeskond ringi hiiglasliku telgiga, mis püstitatakse eri riikides.

Märtsis lisandumas Inspira + keskkonda.

Vaatan treilerit

 

Inspira + keskkonna kasutamiseks telli Telia TV. Keskkond sisaldub kõigis Telia TV pakettides. Tutvu Inspira + sisuga Telia TV Sisuleidjas.