Huawei Watch FIT – soodne ja moodne aktiivsusmonitor

#aktiivsusmonitor #huawei
5 min lugemine

Huawei uusim aktiivsusmonitor on soodne, moodne ja pakub küllaltki rohkelt võimalusi. Mitte küll nii palju kui sama brändi päris nutikellad, aga omajagu siiski. Lisaks on see ka väga soodne ja hea välimusega, mis tõsi küll on üks-ühele kopeeritud Apple pealt. Samas aga ei ole sellest patust puhas vist ükski Hiina päritolu tootja.

 

Välimus ja ekraan

 

Nagu juba öeldud on Huawei Watch Fit välimuse poolest Apple Watch-i kloon. Kui kasutaja põhimõtteliselt selle tõsiasjaga leppida suudab, on tegemist igati kena seadmega ja välimusele ei saa suurt midagi ette heita. Kell on kerge (ainult 21 grammi) ja õhuke. Nuppe on ainult üks ja see on disainitud nii, et ei ulatu külje pealt väga palju välja. See on hea lahendus, kuna nii ei hakka nupp randmele suruma ega segama. Samuti ei tule ette juhuslikke vajutusi. Rihm aga on valmistatud silikoonist, või siis mingist muust sarnasest materjalist ning ka see on kerge ja naha vastas mugav. Paraku aga ei saa rihma vahetada, seega tuleb loota, et see on vastupidav. Värvide poolest on saadaval roosa, must ja mündiroheline.

 

 

Fit-i ekraan on AMOLED tüüpi ja 1,64 tolli suurune ning resolutsiooniga 280 x 456. Maakeeli öeldes on ekraan ilusa ja kirka pildiga ning detailne, ehk sellele ei saa väga suuri etteheiteid teha. Lisaks on see ka üsna paraja suurusega. Kuna seadmel on ainult üks nupp, tuleb ka enamik toimingutest teha sellel samal ekraanil viibates. Õnneks aga on puutetundlikkus igati hea ja ka menüüde ülesehitus loogiline. Ülevalt alla tõmmates avaneb kiirmenüü, alt üles aga saabunud teavitused. Kõrvale liikudes näeb lemmikrakendusi ja nupuvajutus viib päris menüüsse ehk avab kõik rakendused.

 

Aku

 

Üks tugev argument, miks Huawei Fit-i soetada võiks, on selle aku. Nimelt kestab see 180 mAh mahutav energiapank tootja enda sõnul kuni 10 päeva. Päris elus selgub, et see lubadus peab seekord suures osas ka paika ja laadimiste vaheliseks ajaks kujuneb sõltuvalt kasutusest tõesti rohkem kui nädal. Nagu võib eeldada, mõjutab aku kestvust üsna palju see, kuidas Fit- kasutada. Näiteks, kas ekraanil kuvatakse kellaaega pidevalt või mitte. Samuti treeningute arv ning ka erinevate funktsioonide, nagu pulsimõõtur ja GPS, pidev sees hoidmine. Aga isegi nii-öelda suurema kasutuse puhul jätkub akut ikkagi peaaegu nädalaks ja seega sobib Fit kindlasti neile, kes ei taha pidevalt laadimisega mässata. Jah on tõsi, et leidub ka selliseid seadmeid, mille aku kestab mitu kuud, kuid nendelt ei leia nii head ekraani või funktsionaalsust. Laadimine iseenesest käib kaasasoleva spetsiilase laadijaga, mis kinnitub magnetiga kella tagaküljele.

 

Sport ja tervis

 

Kuna juba kella nimes sisaldub sõna Fit, on seekord üsna suurt rõhku pandud spordi ja tervisega seonduvale. Seega jälgib kell soovi korral pidevalt kasutaja pulssi. Veel saab mõõta und ja selle kvaliteeti ning ka vere hapnikusisaldust (SpO2). Aga ka stressitaset ja käivitada vastavad harjutused, et oma meeli rahustada.

Konkreetselt sporti tehes aga saab kella omale abiks võtta väga-väga paljude tegevuste juures, alates jooksmisest ja rattasõidust kuni ujumise ja muu taoliseni. Kasutaja saab treeningu eelselt omale määrata eesmärgi (kestvus, vahemaa, kalorid vms.) ning selle käigus jooksvalt oma edenemist jälgida. Ehk ekraanil näeb trenni ajal peamisi konkreetse treeninguga seotud näitajaid nagu aeg, tempo, läbitud vahemaa, vms.

Tänu sisseehitatud GPS moodulile salvestatakse maha ka läbitud teekond ning seda saab hiljem rakendusest soovi korral vaadata. Pisikese miinusena aga ei jälgita kõrgust.

 

Muud funktsioonid ja omadused

 

Spordi ja liikumise toetamisele lisaks näeb kella pealt ka telefoni saabunud teavitusi. Mida konkreetselt, seda saab telefonist sättida ja liigse maha keerata. Veel on võimalik vaadata ilmateadet, panna piiksuma silma alt kadunud telefon, et see uuesti leida ning kasutada ka mitmeid kellale omaseid funktsioone nagu stopper ja taimer. Mõistagi on võimalik vahetada ka sihverplaadi disaini. Suure plussina on menüü eesti keeles ja nii igas vanuses kasutajatele lihtsasti mõistetav.

 

 

Samamoodi on pigem lihtne Huawei Health nimeline telefonirakendus. Selle kaudu käib kella nii-öelda peenem seadistamine ja nende andmete vaatamine, mida otse randmelt ei näe.

Muidugi tasub meeles pidada, et tegemist on siiski vaid pisut üle saja euro maksva seadmega ja liiga palju ei maksa siiski ka oodata. Seega puudub näiteks NFC tugi, WiFi jms. Samuti ei saa kella täiendavalt rakendusi lisada. Ehk nendest, mis seal on, peab ka piisama.

 

Kokkuvõtteks

 

Huawei Fit on kokkuvõttes üllatavalt asjalik aktiivsusmonitor. See on soodne, omab kvaliteetset ekraani on pika aku kestvusega ning päris arvestatavate oskuste pagasiga. Lisaks veel kaalult kerge ja  kuni 50m veekindel. Samas aga tasub meeles pidada, et tegemist ei ole nii-öelda täisväärusliku nutikellaga ehk selle funktsionaalsust ei saa ise laiendada. Samuti on „päris“ spordikelladel treeningute tulemuste mõõtmine ja hilisem analüüs täiuslikum.