Harman Kardon Onyx Studio 7 – stiilne kaasaskantav kõlar

#Harman / Kardon #kaasaskantav #kõlar
4 min lugemine

Kaasaskantavaid kõlareid on erinevaid. Näiteks kompaktseid ja kergesti kotti mahtuvaid. Aga ka võimsusele ja bassile orienteerituid ning leidub näiteks ka raskematesse oludesse mõeldud eksemplare.

 

Eelpool nimetatutele aga lisandub ka nii-öelda „stiilne“ kategooria ehk seadmed, mis näevad head välja, on reeglina kvaliteetsetest materjalidest kokku pandud ning suudavad seejuures esitada ka korraliku heli.

Justnimelt selle „stiilse“ liini üheks puhtatõulisemaks esindajaks on Harman Kardon Onyx Studio 7.

 

Saturn

 

Kuna tegemist on siiski muu hulgas ka välimusele orienteeritud seadmega, tulebki sellest alusada. Enne veel peab aga taustainfoks ütlema, et kogu Onyx seeria on endast läbi aja kujutanud üsnagi suurt ja ümara disainiga kõlarit. Küll aga on selle vormiga põlvkondade lõikes mängitud ja nii saadud erisuguseid tulemusi.

Ka seekordne väljalase on oma põhiolemuselt sarnane ehk suur ja ümmargune, kuid nüüd on kõlarit püsti hoidev jalg, mis on ühtlasi ka kandesang, disainitud justkui rõngana kerakujulist korpust ümbrisema. Seetõttu meenutab lõpptulemus pisut justkui rõngastega planeeti, milleks teadupärast on ju Saturn.

 

 

Kuigi seesugune disain hakkab jõudma piirini, kus see võib ka mitte meeldida, on see enamikule eeldatavasti siiski vist veel vastuvõetav. Seda enam, et päriselus töötab see paremini kui pildil. Võib-olla on siin oma roll ka kasutatud materjalidel (kangas koos metalliga), mille kvaliteet ei tule fotodel nii hästi esile kui reaalses elus.

Igal juhul on siin aga tegemist tootega, mis on tulnud disaineri käte alt ning seetõttu sobib see suveõhtut sisustama ka kõige uhkemale terassile, või miks mitte ka näiteks talvistesse oludesse välise mullivanni juurde muusikat mängima. Tubastest tingimustest ja kapipealsetest rääkimata.

 

Heli ja kasutamine

 

On tõsiasi, et Onyx-i mõõtmed ei võimalda seda lihtsalt kotti pista ja kaasas kanda. Kuna aga ka eelpool mainitud välimus on pigem peene linnavurle oma, võib eeldada, et päris metsa ja kännu otsa seda kaasa ei võeta ka. Seetõttu pole vist ka väga suureks probleemiks fakt, et tegemist on veekindlust mitte omava seadmega. Ehk ööseks õue vihma kätte ei tasu seda kõlarit jätta. Olgu siia juurde lisatud, et Onyx kaalub tervelt 3,3 kg ja selle kõrgus on 30,2 cm.

Küll aga on tänu suurusele tagatud kompaktsemate konkurentidega võrreldes hoopis teisel tasemel heli. See on puhas ja kvaliteetne. Riidest katte all peidavad ennast kaks tollist tweeter-it ja üks 4,8 tolline madalamaid sagedusi mängiv element. Koos taasesitavad need sagedusi vahemikus 50hz – 20kHz. Tänu 50W võimsusele on heli vajadusel piisavalt vali ja nii-öelda „tummine“, ehk jätkub nii bassi, kui kõrgemaid sagedusi ning samas ei ole millegagi üle pingutatud. Päris laulupidu küll ei korralda, kuid väiksema koduse diskoõhuga saab Onyx hakkama. Arvestama peab vaid, et nii-öelda tuima tümaka jaoks ei ole tegemist kõige parema valikuga. Pigem on suunitlus sätitud puhta ja selge heli suunas, ehk mõeldud on neile, kes soovivad muusikat kuulata.

 

 

Kuna tegemist on kaasaskantava seadmega, siis peamiseks ühendusviisiks on muidugi Bluetooh. Kuid ühendada saab ka 3,5 mm kaablit kasutavaid seadeid. Sisendi valimiseks ja muudeks kiirtoiminguteks on õnneks korpusel olemas ka päris nupud. Kuid need on paigutatud tagasihoidlikult ja sulanduvad üldise disainiga. Samas on neid lihtne kasutada ja nii saab ka näiteks helitugevust reguleerida otse seadmelt ning nutiseadet ei pea selleks eraldi näppima.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõttes on tegemist lihtsalt ja loogiliselt toimiva kõlariga, mida on lihtne kasutada. Sealjuures näeb Onyx, eriti päris elus, väga hea välja ning selle olemusest õhkub stiili ja kvaliteeti. Õnneks on ka heli hea ning enamik jääb eeldatavasi selle tonaalsusega rahule.

Lühidalt on tegemist suurepärase valikuga neile, kes ootavad puhast heli ja stiilset välimust ning ei pea kõige tähtsamaks vastupidavust ilmastikule ja kerget transportimist.