Google sulgeb koroonaviiruse puhangu tõttu ajutiselt Hiina kontorid

#google #Hiina #koroonaviirus
2 min lugemine

Google sulgeb ajutiselt kõik oma Hiina kontorid. Sinna hulka kuuluvad kõik maismaal asuvad ja Hong Kongi ning Taiwani omad. Esialgu on sulgemine plaanis kuni pikendatud aastavahetuspühade lõpuni – meede, millega Hiina valitsus proovib viiruse levikut peatada, soovitades elanikel kodudes püsida ja reisimist vältida.

 

Google toimib vastavalt Hiina valitsuse juhtnööridele, mille kohaselt kehtib ka ajutine ärireiside keeld Hiinasse ja Hong Kongi.

Google soovitab töötajatel, kes hetkel on Hiinas, pöörduda koju ja töötada vähemalt kaks nädalat kodust.

Sellega püütakse vähendada haiguse levikut, mis terviseametnike sõnul sai alguse Wuhani linnast ja mille tagajärjel inimesed surevad ning registreeritud tuhandeid haigusjuhte. Ülemaailmne tehnoloogiasektor on Hiinaga tihedalt seotud, sest riik kujutab endast maailma suurimat internetiturgu ja tootmiskeskust. Valdkonna töötajad reisivad regulaarselt Hiinasse ja sealt välja ning igal suuremal tehnoloogiaettevõttel on Hiinas ka kontorid.

Kuigi Google ei juhi oma põhilisi veebiteenuseid Hiinast (millel on ajaloolised põhjused ehk pinged Hiina valitsusega), siis neli ametlikku kontorit seal ikkagi asub. Google on Hiinas tugevalt kanda kinnitanud riistvara tootmises. Mitmed tooted nagu Pixeli telefonid ja Google Home kõlarid on sõltuvad Hiina varustajatest ja tehastest.

Apple ja Facebook on samuti eelmisel nädalal keelanud töötajate liikumise. Apple’i sõnutsi on nad sulgenud juba vähemalt ühe edasimüüja poe ja tegelevad töötajate regulaarse kraadimisega. Google ametlikku teadaannet seoses viirusega pole veel edastanud, kirjutab The Verge.

Paljud teised elektroonika-, meelelahtus-, autotootmis- ja transpordiettevõtted on hakanud töötajate reisimist ja tootmist samuti piirama, sealhulgas filmistuudiod ja isegi Disney teemapargid. United Airlines ja American Airlines tühistavad nõudluse järsu languse tõttu USA-Hiina suunalisi lende. British Airways ja Lufthansa on tühistanud kõik Hiina-lennud.

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.