Kui eesmärgiks on lugeda rohkem raamatuid, siis Goodreads aitab pidada järge ja annab lugemissoovitusi, võttes ära kõik seni püsinud vabandused. Lisaks äpile on tegu tervisliku ühismeediaga.

 

Ilmselt paljud lugemissõbrad on juba Goodreadsi keskkonnaga tuttavad, sest sealt leiab vaat et kõik, mis raamatutega seondub, peale raamatute enda. Goodreadsil on ligi 90 miljonit kasutajat, mis teeb sellest mingis mõttes maailma suurima raamatuklubi, kes on lisanud 2,6 miljardit nimetust. Raamatuarvustusi on on üle 90 miljoni ning iga kasutaja saab personaliseeritud soovitusi, mis põhinevad varasemalt loetud raamatutel.

Nii et, mida rohkem Goodreadsi kasutada, seda tõenäolisemalt saab soovitusi raamatute kohta, mida pole veel lugenud, kuid mis on täpselt sinu maitse. Alustuseks võib hinnata teoseid, mida juba oled lugenud. Kui äpil on neid vähemalt 20, siis osatakse juba mõista, millised on su lugemisharjumused ja hakata selle põhjal soovitama uusi raamatuid.

Uute raamatute leidmiseks saab neid otsida žanri järgi, vaadata koostatud nimekirju või hakata jälgima kindlat arvustajat, kelle maitse osas on usaldus tekkinud.

Leides midagi põnevat, vajuta “Want to Read” ning see salvestatakse su profiilile. Koduse raamaturiiuli saab lihtsalt sisse skännida, mis aitab vältida raamatute ükshaaval üles otsimist Goodreadsi keskkonnas.

Proovida tasub ka lugemise väljakutseid ja seada endale eesmärk, kuipalju raamatuid soovid sel aastal veel lugeda. Eesmärke ja tulemusi näevad ka su sõbrad ja sina nende omi. Ilmselt on Goodreads üks tervislikemaid sotsiaalvõrgustikke, sest nähes, mida teised loevad, tekitab see endaski huvi rohkemate erinevate raamatute vastu.

Goodreadsi leiad Google Play Store’st Androidile ja Appstore’st iPhone’le.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.