Allikas: Shutterstock

Maailma suurimal sotsiaalmeedia platvormil saab varsti ka tutvusi sobitada.

 

Facebook lisab mobiiliäpile kohtinguvõimaluse. Nüüd juba 14-aastane sotsiaalvõrgustik on algusest peale pakkunud võimalust oma profiilis välja tuua suhtestaatus – vallaline või hõivatud. 14 aastat tagasi polnud kohtinguäppe, nagu näiteks Tinder, mille aktsia uudise peale kolinal kukkus. 2,2 miljardi aktiivse kasutajaga Facebook muutus hetkega Tinderi tõsiseltvõetavaks konkurendiks.

 

Allikas: Hardi Keerutaja
Allikas: Hardi Keerutaja

 

Facebooki uus suund on muutuda tähendusrikkamaks ja sisukamaks. Tegevjuht Mark Zuckerberg on välja öelnud kavatsuse pakkuda kasutajale kvaliteetsemat sisu isegi siis, kui sellega väheneb aeg, mida inimene Facebookis veedab. Seega on Facebooki plaan luua keskkond pikaajalisteks, mitte üheöösuheteks. Samuti on see vabatahtlik.

Kes on kohtinguäppi Tinder kasutanud, teab, et pole midagi ebamugavamat sellest, kui äpp pakub potentsiaalse partnerina välja sulle juba tuttava inimese, kellega pole kindlasti huvi romantilisele kohtingule minna. Facebook lubab, et soovitab tutvumiseks vaid neid, kes pole sinu sõbralistis.

Siiski ei hakata inimesi pakkuma täiesti suvaliselt, vaid neid, kellega on juba ühised huvid, kattuvad üritused ning grupid, millega mõlemad on liitunud. Muidu aga näeb tutvumine välja sarnane nagu Tinderis: suur profiilipilt ning selle all valik, millega saab inimese unustada või siis näidata välja huvi.

Mis saab aga kasutajatest, kes on suhtes või koguni abielus? Neid välja ei arvata ning kohtingu kavandamise ja uute inimestega tutvumise võimalus on kättesaadav kõigile olenemata suhtestaatusest.

Kes juba sel kevadel soovib äpi teel kohtama minna, peab siiski läbi ajama tuttava Tinderiga. Facebook lubas täpsema info kohtinguvõimaluste kohta anda aasta lõpu poole, kui selle testimine on läbi saanud.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.