Facebook Messengeri tulevad krüpteeritud hääl- ja videokõned

#FB messenger #krüpteerimine
1 min lugemine

Facebook on välja toomas uusi funktsioone Messengeri kasutajatele, kes saavad muuta vestlused otsast-lõpuni krüpteerituks. Peatselt saab helistada Messengeri kontaktidele kasutades hääl- või videokõne ning samas teades, et vestlus on otsast-lõpuni krüpteeritud. Sama võimalust pakub juba varasemalt Whatsapp.

 

See tähendab, et mitte keegi teine peale inimese, kellega suhtled, ei saa näha su jutuajamisi, ei kirjutatud vestluseid ega kõnesid. Sellegipoolest jääb sobimatutest kontaktidest raporteerimise võimalus, kui seda peaks vaja minema.

Varasemalt oli võimalus saata Messengeris nn kaduvaid sõnumeid, mida ei saa enam hiljem üles otsida. Krüpteeritud ja ainult mingi aja näha oleva chati saab aktiveerida, kui vestluses vajutada profiilipildile ja valida “Go to secret conversation”. Taimeri ikoon laseb valida kui kaua teine osapool sõnumit vaadata saab. Valida saab viie sekundi ja kahekümne nelja tunni vahel.

Lisaks on Facebookil plaanis veel uuendusi – lähinädalatel peaks kasutajateni jõudma võimalus krüpteeritult kasutada grupivestluseid ja -kõnesid, kirjutab Engadget. Piiratud arvule kasutajatele tuleb võimalus ka testida krüpteeritud Instagrami suhtlust.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.