Ericsson ja Telia avasid Ericssoni Tallinna tehases 5G privaatvõrgu

#5G privaatvõrk #Ericsson #Telia
2 min lugemine

Ericsson ja Telia avasid Ericssoni Tallinna tehases Baltimaade esimese 5G privaatvõrgu, mis võimaldab kasutada uudseid targa tootmise lahendusi ja on oluline samm tulevikutehnoloogiate kasutuselevõtu suunas. 

 

5G privaatvõrk on tavapärasest WiFi võrgust oluliselt turvalisem ja ühtlasema leviulatusega andmesidevõrk, mis võimaldab rohkemate seadmete ja robotite ühenduvusvõimalusi ning automatiseeritud seadmete, sh isejuhtivate sõidukite, paremat töökindlust ja laiemat liikumisulatust.

Telia Eesti tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul on Telia ja Ericssoni tihe koostöö toiminud juba aastakümneid ning selle käigus on Eestisse kerkinud erinevate põlvkondade mobiilivõrgud.

„Kui siiani on uued 5G võimalused olnud teoreetilised, siis nüüd on võimalik Ericssoni tehases oma silmaga näha, milliseid eeliseid ja võimalusi suudab tänapäeva tehnoloogia ettevõtetele oma äriprotsesside targemaks, efektiivsemaks ja turvalisemaks digitaliseerimiseks pakkuda. Uute mobiilsidetehnoloogiate kasutuselevõtt sillutab teed järgmiseks tööstusrevolutsiooniks ja nn Tööstus 4.0 lahenduste juurutamiseks ning loob ühtlasi eeldused keskkonnasäästlikuma ja jätkusuutlikuma tuleviku loomiseks,” märkis Visse.

Ericsson Eesti tegevjuht Sirli Männiksaar ütleb: “Ericsson Private 5G rakendamine meie Tallinna tehases on oluline samm tulevikutehnoloogiate suunas. Stabiilne ja turvaline võrguühendus on alustala andmepõhisteks otsusteks ja uute lahenduste lihtsamaks juurutamiseks. Tiheda konkurentsiga tootmissektoris loovad uued tehnoloogiad sh automatiseerimine efektiivsust. 5G privaatvõrk võimaldabki meie innovatsioonikeskusel Tallinnas rakendada täiustatud lahendusi näiteks reaalajas videoanalüütika, immersiivsed tehnoloogiad, digitaalsed kaksikud, koostöörobotid. Ericssoni Tallinna tehas on Tööstus 4.0 rakenduste kasutusele võtjana uhke oma võtmerolli üle tööstuse jätkuva arengu ajastul, pakkudes ise klientidele kogu maailmas uusi tooteid ja nutikaid lahendusi.”

5G privaatvõrk toetab innovatsiooni

Uus võrk on Ericssoni Tallinna tootmisüksuse tegevust juba positiivselt mõjutanud, parandades ärikriitiliste protsesside automatiseeritust, turvalisust ja paindlikkust.

Eriti suur muutus on toimunud tootmises kasutatavate seadmete jälgimises ja haldamises. Uus võrk pakub efektiivsema taristustruktuuri abil paremat katvust ning tagab sujuva ühenduvuse tänu juhtmeta andurite arvu kasvule tehase territooriumil.

Telia 5G privaatvõrk avati Ericssoni Tallinna tootmisüksuses 2. mail. Tegemist on olulise verstapostiga digipöörde võimendamisel, mis kiirendab ja toetab innovatsiooni ning tööstuste arengut.

Uue tehnoloogia juurutamine reaalses tegevuskeskkonnas annab väärtuslikku praktilist teadmist, kuidas privaatseid 5G võrke kõige paremini kasutada. Ericsson Eesti Tallinna tootmisüksus, kus luuakse üle poole uutest 5G toodetest, on Ericssoni globaalses tarneahelas strateegilise tähtsusega.