Education Nation pakub eriolukorras e-õppeks digitaalseid õppevahendeid

#99math #e-õpe #Education Nation #kaugõpe #Tõnis Kusmin
3 min lugemine

Eesti EdTech ettevõtted lõid uue platvormi, et jagada oma digitaalseid õppevahendeid kõikidele riikidele ja koolidele üle maailma tasuta kasutamiseks, kus õppetöö on COVID-19 tõttu viidud kaugõppele.

 

Ettevõtted panid koostöös riigiga algatusele nimeks Education Nation, mille eesmärk on levitada sõnumit ja aidata ootamatult distantsõppele jäänuid.

Algataja Tõnis Kusmini sõnul kujutab platvorm endast kogukondade, Eesti idufirmade, Sihtasutus Innove ning Haridus- ja Teadusministeeriumi omavahelist koostööd, mille raames soovitakse pakkuda väärtust ka Eestist väljapoole. Üheks olukorda soosivaks teguriks on praegune ülemaailmne eriolukord, kus paljude riikide koolitegevus on viidud üle e-õppele.

“Hetkel on õpetajad ja lapsevanemad sattunud järsult teistsugusesse olukorda, kus kogu õppetöö on viidud üle e-õppele. Hoolimata sellest, et Eestis on suur hulk õpetajaid, kes oskavad digilahendusi kasutada, pole paljud õpetajad ja lapsevanemad nendega kohanenud. Seetõttu on meid pandud hetkel sundolukorda, kus lihtsalt tuleb digitaalseid lahendusi kasutama hakata. Et niigi rasket üleminekut perede ja koolide jaoks lihtsustada, panimegi erinevate start-up’idega seljad kokku, pakkudes oma tooteid tasuta ja korraldades veebiseminare,” lausus Kusmin.

Praeguseks on projektile tulnud Kusmini sõnul palju positiivset tagasisidet nii Eestist kui mujalt: “Oleme saanud rahvusvaheliselt palju tähelepanu. Praegune statistika oma 50 000 külastusega näitab seda, et oleme saanud digitaalsete haridusplatvormide ja kasutajate vahel silla loomisega päris hästi hakkama. Algus on olnud tugev ja paljulubav, tegeleme sellega aktiivselt edasi,” oli Kusmin positiivselt häälestatud.

Kuigi paljud pakutavad õppeplatvormid on seni olnud osaliselt tasulised, panid ettevõtted algatusele oma õla alla ning tegid oma teenused kasutajate jaoks tasuta kättesaadavaks. Algatuse rahvusvaheline mõõde aitab Eesti hariduslahendustel ka maailmas laieneda ning oma populaarsust kasvatada.

Õppekeskkondi on erinevaid

Pakutavaid õppekeskkondi on seinast seina, mis toetavad nii õpetajatel, lapsevanematel kui õpilastel distantsõpet. Üheks selliseks näiteks on matemaatika õppimist populariseeriv online-õppekeskkond 99math.

“Näiteks 99mathi keskkonna oleme praegusi olukordi arvesse võttes ümber ehitanud. Kui varem oli see pigem klassiruumis läbiviimiseks mõeldud, on sellest täna saanud distantsilt kasutatav lahendus. Soovime, et kodus olevad õpilased saaksid virtuaalses ruumis enda sõpradega üheskoos läbi mängu matemaatikat õppida. Kuna õpetajad ei pruugi enam ainult õpikuga hakkama saada, on teiseks heaks lahenduseks Tebo Õpiveeb, kus leidub üle 27000 õpetajate enda loodud materjali. Neid lahendusi on veel ja veel, tänaseks kokku viisteist,” lausus Kusmin.

99mathi tegevjuhi Tõnis Kusmini sõnul on õppekeskkonna 99mathi vastu nõudlus viimaste nädalatega hüppeliselt kasvanud: “Meie lahendusi võetakse väga palju kasutusele. Täna liitub õpetajaid meie platvormiga tavapärasest viis korda rohkem. 99math aitab matemaatikat sotsiaalses vormis selgeks õppida – õpetaja toob noored ühisesesse online-ruumi kokku, et üheskoos läbi võistluslike elementide teadmisi omandada.”

Kusmini hinnangul tuleb õppeplatvorme luua ja arendada võimalikult lihtsaks, et seda oleks algusest peale mugav kasutada: “Kui luua mingi lahendus, peab see olema nii lihtne, et kasutaja saaks keskkonna viie minutiga selgeks. Õpetajad on ka oma tavapärases töös väga suure koormuse all, nad ei jaksa käia pikkadel koolitusel, et õppida uut õppetarkvara. Platvormi looja saab ise palju ära teha, et keskkond oleks võimalikult lihtne kasutaja jaoks.”

Lisaks praktilistele vahenditele korraldab algatus Education Nation ka sisukaid veebiseminare, kus käsitletakse erinevaid kodu- ja kaugõppega seonduvaid teemasid. Tutvu algatusega ja kõikide õppevahenditega siin: http://education-nation.99math.com/