Apple’i kuldne kesktee – iPhone 12

#apple #iPhone 12
5 min lugemine

Vanemad inimesed ilmselt mäletavad aega, kui Apple tõi aastas välja vaid ühe telefonimudeli. Ning ka teistel telefonitootjatel oli vaid üks lipulaeva mudel aastas. Millised lihtsad ja harmoonilised ajad need küll olid…

 

Tänapäeval enam nii lihtsalt ei saa, ainukese erandine meenub iPhone’I juubeliaasta, mida Apple tähistas ainult ühe telefonimudeliga – iPhone X-iga. Ja kuigi praegu on minu põhitelefon iPhone 11 Pro Max, siis pean ma siiani iPhone X-i Apple’i parimaks telefoniks ning mõtlen heldimusega neile kahele aastale, kui ma seda kasutasin. Well, iPhone 12 meenutas mulle mitmel moel neid häid aegu.

 

Vorm

 

Tagasi juurte juurde. Kui iPhone’i servad muutusid korraga iPhone 6 juures ümaraks ja libedaks, siis ei olnud ma sellest just üleliia vaimustatud. Tundus, et lisaks muule muutis see ka telefoni peoshoidmise veidi ebamugavamaks ja -kindlamaks. Seega olin ma meeldivalt üllatunud, et Apple on minu hääletuid palveid kuulda võtnud ja pöördub tagasi oma algse disaini juurde. Kandiliste servadega telefoni on märksa mugavam peos hoida ja kasutada, kui mingit ümaraservalist lutsukat.

 

 

Vormi juures on oluline ka suurus ja sellega on Apple iPhone 12 juures täppi tabanud. Nagu seda oli ka iPhone X suurusega. Maksimaalse ekraanisuurusega telefon, mida on (veel) mugav ka ühe käega kasutada.

 

Välimus

 

Koostekvaliteet on iPhone’idel alati olnud täielikul tipptasemel ning iPhone 12 pole siin erand. Veel mõned mudelid tagasi ei suutnud ma mõista seda, et Apple tõi välja telefone erineva korpusevärviga. Mulle tundus telefon pigem tööriista kui edevusasjana ning must või hall korpus oleks täiesti piisav. Okei, naisterahvastele ka valge. Minu arvamuse muutis iPhone 11 Pro, mille rohelisest korpusest ei suutnud ma mööda vaadata. Minu kätte sattunud iPhone 12-l aga on tumesinine korpus, mis tundub mulle rohelisest isegi kaunim.

 

 

Tänu hästivalitud värvile jätab telefon kalli retroaksessuaari mulje. Erinevalt iPhone 12 Pro’st on tagaküljega sama värvi ka telefoni raam ja minu arvates lisab see telefonile isikupära, hoolimata sellest, et tegu on alumiinium-, mitte terasraamiga. iPhone 12 Pro ja Pro Maxi terasraam on minu maitse jaoks veidi liiga särav, kuid paraku on nendel telefonidel eeliseid, mis sunnivad vähemalt mind eelistama Pro Max versiooni. Ehkki iPhone 12 näeb välja nii hea, et mul oleks ilmselt kiusatus sellise välimuse juures ümbrisest loobuda, ehkki see ei pruugi kõige ratsionaalsem idee olla. Kuigi kuuldavasti olevat korpus seekord valmistatud erakordselt tugevast materjalist.

iPhone 12 Pro’ga võrreldes saab iPhone 12 minu käest maksimumpunktid.

 

Aku

 

Aku vastupidavus on ilmselt järgmine nutitelefonide funktsioonidest, millele telefonitootjad rõhuma peaksid, kui võidujooks parimale kaamerale on lõppenud. Apple’l on hiljutine positiivne kogemus oma uue M1 protsessoriga, mis peaaegu kahekordistas nende sülearvutite kasutusaega. Loodetavasti kasutab Apple oma know how’d peatselt ka telefonide juures. Sellega ei taha ma öelda, nagu oleks iPhone 12-l akuga probleeme. Mitte mingil juhul. Mõõduka kasutamise juures piisab akust vabalt vähemalt kaheks päevaks. Huvitava kogemuse sain ma siis, kui jätsin testtelefoni ühel päeval täiesti kasutamata oma öökapile. Õhtul telefoni vaadates oli aku täituvus langenud vaid 3% võrra!

Ehkki iPhone 12 Pro ja Pro Max akud on ilmselt võimekamad, pole tavakasutajal ilmselt vahet, kas tema telefon kestab tunnikese-kaks kauem.

 

Kaamera

 

Telefonikaamera on tänapäeval muutunud telefoni müügi juures põhiargumendiks ning Apple oma kaamerate pärast häbenema ei pea. Kui iPhone 12 Pro/Pro Max kaamera on mitmete ekspertide arvates hetkel parim telefonikaamera, siis temast kuigi palju maha ei jää ka tavaline iPhone 12. Mina isiklikult sain iPhone 12 pildikvaliteeti võrrelda vaid iPhone 11 Pro Max omaga ning pean kurvastusega nentima oma telefoni allajäämist. Ehkki ühe boonusena on minu telefonil optiline zoom, mis iPhone 12 täiesti puudub. Küll aga saab iPhone 12-ga teha suurepäraseid portreid ning kasutada lainurkkaamerat.

Ehkki iPhone 12 kaamera on tõepoolest väga hea, siis tasub fotohuvilisel valida pigem iPhone 12 Pro versioon. Kasvõi juba LIDAR-sensori ja optilise zoomi pärast.

 

Kokkuvõtteks

 

iPhone 12 pakub, Apple’i toodetele omaselt, suurepärast kasutuskogemust veelgi suurepärasema välimuse juures. Tänu värskele disainile oli mul isegi raske telefoni käest panna, klaasi ja metalli koostööl sündis vastupandamatu sünergia, mis sundis mind telefoni kasvõi niisama näppude vahel keerutama ilma seda otseselt kasutamata. Ainult pildistamiseks kippusin ma ikkagi oma vana head iPhone 11 Pro Maxi kasutama, kuigi iPhone 12 pildikvaliteet oli mõnevõrra parem. Aga mitte silmapaistvalt parem minusuguse asjaarmastaja jaoks. Ilmselt oli selles süüdi 11 Pro Max’i suur ja särav ekraan.

iPhone 12 astub üsna valusalt iPhone 12 Pro kandadele. Ainuke suurem erinevus tavakasutaja jaoks on kaamera. Kui kasutajal pole vaja ei optilist zoomi või LIDAR-sensorit, siis ma ei näe ühtegi arukat põhjust Pro-versiooni eelistamiseks. Peale selle näeb vähemalt minu silmale tavaline iPhone 12 märksa stiilsem välja oma kallimast versioonist. Samuti sisendas telefoni kandiline disain kindlustunnet, et nutikas seade kogemata taskust välja ei lupsa.

Väikeseks tõrvatilgaks selles meepotis on muidugi Apple’i otsus mitte anda enam telefoniga kaasa laadimisadapterit. Õnneks aga sobivad iPhone 12 laadimiseks edukalt ka Apple’i poolt sertifitseerimata laadijad, milles ma omal nahal veendusin. Kuigi tegelikult ma sellist asja heaks ei kiida, siis pole Apple’l siin süüdistada kedagi peale oma turundusosakonna, kui selline praktika laialdaselt levima hakkab.

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi