Apple võib Lightning-laadimispesast loobuda järgmisel aastal

#apple #USB-C
2 min lugemine

Pea kõikidel müügil olevatel telefonidel on tänaseks USB-C pesa – peale iPhone´de. Kui USB-C on saanud turustandardiks, aidates vältida üleliigsete kaablite ostmist ja kaasa vedamist, siis Apple on kindlaks jäänud oma kurikuulsale Lightningule. Väga paljud on pikisilmi oodanud, millal ka Apple USB-C-le üle läheks, et oleks üks juhe vähem, mida soetada ja käeulatuses hoida. Tundub, et järgmisel aastal see lõpuks juhtub.

 

Tunnustatud Apple´i analüütik Ming-Chi Kuo ennustab üleminekut just 2023. aastaks. Kuigi äriliselt oleks õunafirmal kasulik jääda oma „ainulaadse“ kaabli juurde, võimaldades seda kümnetes miljonites müüa, siis USB-C parandaks tõenäoliselt laadimise ja failide liigutamiskiirust ning seega mingil hetkel siiski sunnib muudatust tegema.

USB-C kaablile üleminekust on räägitud juba aastaid, sest kõik ülejäänud tootjad on sellele üle läinud, kuid siiani on need jäänud spekulatsioonideks ja Apple oma 10 aastat vanale lahendusele truuks. Küll aga on Apple USB-C laadimise tekitanud viimastele iPad´idele ja paljudele Mac´idele. Üleminekut survestab ka Euroopa Liit, kes kaalub USB-C laadimise kohustuslikuks tegemist nutitelefonidele ja muule elektroonikale, et vähendada keskkonnale tekitatavat jalajälge, millele erinevad kaablid kindlasti vastu töötavad, kirjutab The Verge.

Apple´i vastuseis on olnud tugev. On räägitud sellest, kuidas nad hakkavad tegema telefone, kus polegi laadimispesa, võimaldades ainult juhtmevaba laadimist. Üks argumentidest, mis on läbi käinud, on Lightning-pesa parem veekindlus.

Muide, sellest on kümme aastat, kui Phil Schiller, toonane Apple´i turunduspealik, tutvustas 2012. aastal laval Lightning-kaablit, öeldes, et see on „moodne ühendus järgmiseks kümnendiks“. Vaadates kalendrisse, siis peaaegu kümme aastat on vahepeal täis tiksunud.