Apple Face ID tunneb varsti ära ka maski kandva omaniku näo

#apple #Face ID
2 min lugemine

Apple teeb paljusid asju omamoodi. Näiteks on ettevõte oma viimase aja iPhone mudelites loobunud sõrmejäljelugejatest ja toetub, lisaks muidugi paroolile, hoopis näotuvastusele ehk Face ID nimelisele süsteemile.

 

Muidu ei olekski sellest midagi hullu, sest enamikes olukordades toimib näotuvastus päris kiirelt ja vaevata. Kuna aga teatud olukordades on Face ID kasutamine raskendatud, siis siia ongi see koer maetud.

Nimelt ei avane iPhone ekraanilukk siis, kui kasutaja kannab maski. Tänases maailmas tuleb aga väga paljudes riikides kodust väljas olles paraku maski kanda.

 

Telefoni saab Face ID abil avada ka maski kandes

 

Olgugi, et pandeemia kestab juba mitmendat aastat, pole Apple sellele iseärasusele rohtu pakkunud ja nii pidigi telefoni kasutaja kas maski eemaldama või ekraanil parooli sisestama.

Nüüd aga on asjad muutumas. Nimelt peaks koos iOS ehk Apple telefonide operatsioonisüsteemi uuendusega lisanduma võimalus telefoni ekraanilukk avada ka mask ees näoga.

Praegu veel beta, varsti kättesaadav kõigile

 

Täpsemalt peaks uuendus kasutajateni jõudma iOS versiooniga 15.4, mis on kättesaadav millalgi märtsis.

Praegu on see kättesaadav veel vaid beetaversiooni kasutajatele, kuid suures plaanis toimib uuendus nii, et telefonile tuleb ennast tutvustada ka „mask ees“ versioonis ja vastav võimalus menüüst aktiveerida.

Loodetavasti leiab Apple mõistliku kesktee turvalisuse ja mugavuse vahel ning juba õige pea saab ka kõiki reegleid järgiv ehk avalikus kohas maski kandev iPhone omanik oma nutiseadme ekraaniluku vaid Face ID abil avatud.