AirTag- kadunud asjade leidja

#airtag
2 min lugemine

Kadunud asjade otsijaid on välja mõeldud ja turustatud varemgi. Mõni neist on olnud enam-vähem edukas, teised mitte nii väga. Laiadesse massidesse aga pole sellised vidinad siiski veel jõudnud.

 

Aga seda kuni praeguseni, sest Apple poolt turule toodud AirTag nimeline nutividin on mitmes mõttes eriline ja omab potentsiaali saamaks tõeliselt populaarseks seadmeks.

 

Millega tegu?

 

Lühidalt öeldes on Apple AirTag nutikas abiline, mis aitab kiirelt kõiksugu kaduma läinud asju lihtsa vaevaga leida. Olgu selleks siis toavõti, rahakott või mõni muu oluline ese. Pruugib seda vaid AirTag seadmega täiendada ning lõpliku kaotsimineku oht väheneb märkimisväärselt. Seda siis seetõttu, et tänu nutikale lähenemisele ja kaasaegsele tehnoloogiale on AirTag üsna kergesti leitav.

 

Kuidas see töötab?

 

Lihtsustatult öeldes saab vastava rakenduse abil väikse vaevaga tuvastada AirTag-i asukoha. Kui see omakorda on kinnitatud näiteks võtmete külge, ongi ka need leitud.

 

 

Pisut tehnilisemalt seletades on tegemist Bluetooth tehnoloogiat kasutava vidinaga, mille asukohta saab tuvastada Apple seadmetes vastava rakenduse abil. Konks on aga selles, et ula peal olev seade oskab suhelda kõikide läheduses olevate Apple seadmetega ja nii enda asukohast märku anda. Kuna neid on aga ilma peal sadades miljonites, suureneb seeläbi kadunud seadme leidmise tõenäosus märkimisväärselt. Tavapärane Bluetooth asjade otsija oskab ju suhelda vaid enese külge seotud seadmega ning on nii leitav vaid mõnekümne meetri raadiusest.

Seega on AirTag ja selle küljes oleva otsitava eseme asukoht omaniku poolt tuvastatav koheselt, kui lähedusse satub mõni Apple seade.

Kuna väidetavalt on tegemist väga turvalise ühendusega, näeb vidina asukohta ikkagi vaid selle omanik. Apple puhul peavad turvalisusega seotud väited enamasti paika – seega ei tasu karta, et keegi võõras väärtusliku vara leida võib.

 

Kokkuvõteks

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et tegemist on äärmiselt nutika ja kasuliku vidinaga, mille vajadus selgub alles siis, kui võti, rahakott või muu omanikule oluline asi on tänu sellele leitud. Seega tasub kui mitte kõigil, siis vähemalt hajameelsematel, AirTag-i soetamise peale kindlasti mõelda.

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi