Samsung Galaxy XCover 7 – karmimatesse oludesse sobiv telefon 

#samsung #Samsung Galaxy XCover 7 #Ülevaade
4 min lugemine

Samsung Galaxy XCover 7 näol on tegu tugeva telefoniga, mis kannatab vett ja vilet ning sobitub seetõttu hästi ka tavapärasest karmimatesse oludesse.  

 

Samsung on XCover tähistusega vastupidavaid telefone teinud juba üsna pikka aega. Samas on suhteliselt palju möödunud sellest hetkest, mil viimati tutvustati selle seeria uut mudelit. Nüüd on see siiski juhtunud XCover 7 näol. Uustulnukal on senisest suurem ekraan ning ausalt öeldes ka suhteliselt viisakas välimus. 

Disain ja esmamulje

Esmasel kohtumisel ei tundu XCover 7 niisiis tegelikult robustne ja kummine vaid jätab pigem viisakalt vastupidava mulje. Umbes nagu kallis matkavarustus. Olgugi, et enamike nutitelefonidega võrreldes on Samsungi ekraani ümbritsevad servad paksemad ning tagumine pool ei ole valmistatud kiiskavast klaasist. Seega on üldmulje pigem meeldiv.

Võib-olla mängib selles oma rolli ka see, et seade on saanud võrdlemisi õhuke. Kõigest 10,2 mm paksusena on see enam-vähem samasugune nagu nutitelefonid ikka.

Suures plaanis on telefoni välimus siiski üsna robustse suunitlusega, kuid mitte kole ja kohmakas. Xcover 7 on igati sobiv telefon matkale, lattu, kullerile ning miks mitte ka spaadesse jne. Ehk oludesse, kus võib olla niiske, must ja kukkumise oht.

Lisaks on Xcover hea valik neile, kes tahavadki lihtsalt vastupidavamat seadet. On ju telefon IP68 vee- ja tolmukindel ning omab MIL-STD-810H sertifikaati. Plastikust valmistatud tagumine paneel on muide eemaldatav. Seda seetõttu, et Xcoveri akut saab ise kerge vaevaga vahetada.

Riistvara 

Riistvara poolest on kasutatud pigem keskklassi telefonidele kuuluvaid komponente. Seega on põhimälu suurus 6GB, salvestusmaht 128GB ning ekraan ei ole mitte AMOLED vaid TFT LCD. Küll aga on ekraani suurus tervelt 6,6 tolli, mis olemuslikult klapib telefoni ideega sobida oludesse, mis on keskkonna poolest väljakutsuvamad. On ju suuremat ekraani tegelikult kergem kasutada. Olgu veel öeldud, et ekraani kaitseb Gorilla Glass Victus klaas. 

Aku mahutab 4 050 mAh ning sellest jätkub muretult terveks päevaks. Nagu öeldud, saab akut ka kiirelt vahetada ning akutööriistadega analoogi tõmmates on see tegelikult väärt mõte. Üldjuhul ei jäeta ju siis tööd pooleli, kui tööriistal aku tühjaks saab, vaid tühi aku asendatakse laetuga. 

Veel omab Xcover 7 kõiki moodsaid ühendusi nagu 5G ja WiFi. Füüsilist SIM-kaarti täiendab eSIM, olemas on GPS jne. Soovi korral saab kasutada ka mälukaarti (kuni 1TB) ning huvitava omadusena on seadmel olemas ka „vana-hea“ kõrvaklapipesa. 

Kasutamine 

Kuna Samsung XCover 7 jookseb Android tarkvaral, siis on selle igapäevane kasutamine väga sarnane teiste sama tootja telefonidega. Üheks erisuseks on ehk küljel asuv punakate servadega nupp. Seda saab vastavalt vajadusele programmeerida, et seeläbi telefoni kasutamine mugavamaks muuta.

Näiteks on võimalik määrata, et üks vajutus aktiveerib kaamera, all hoidmine käivitab aga taskulambi või siis mingi sageli kasutatava programmi. Sellised läbi füüsilise nupu käivitatavad toimingud on näiteks kindas käega väga mugavad ja meeldivad tõenäoliselt paljudele kasutajatele.

Seadme kaamera omab aga seekord vaid ühte objektiivi (kui esimesel küljel olevat mitte arvestada) ning 50 Mpix sensorit. See on võrdlemisi laia nurgaga ning tegelikult täitsa aktsepteeritava kvaliteediga. Olgugi, et zoom on digitaalne, ülilainurk puudub ning päris ilupilte sellega teha ei saa, ajab suures plaanis kaamera asja ära. Seega saab näiteks laomees olulised saatelehed jms pildistatud. Pulmafotodeks aga tasuks leida mõni muu aparaat. 

Sarnaselt kallimatele telefonidele on XCoveril siiski olemas ka näotuvastus. Samsungitel pikka aega kasutatud sõrmejäljelugeja on aga antud mudelil ära jäetud. Samuti puudub näiteks juhtmevaba laadimise tugi. 

Tulenevalt suurusest on ekraanil olev info suur ja selge. Küll aga peab arvestama, et teatud oludes on parem kasutada kahte kätt. Samuti ei mahu telefon väiksemasse taskusse ning ei ole ehk kõige sobivam noorematel lastele. 

Kokkuvõtteks 

Kokkuvõtteks võib öelda, et Samsung Galaxy XCover 7 on suure ekraaniga vastupidav nutitelefon, mis ei jäta karust ja kummist muljet. Pigem on see asjalikult tugeva olekuga.  

Nagu öeldud peaks olemuselt Samsung sobima nii matkasellile kui kullerile, aga ka ehitajale ja muudele sarnastele ametimeestele. Seda tänu piisavalt suurele ekraanile, kuid ikkagi tugevale disainile ning mugavale kasutamisele keerulistes oludes. 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi