Spotify kasutamine toodab endaga vahemälu andmeid ehk cache-faile, mis võivad telefonis ja arvutis võtta kuni 10GB ruumi. Kuidas nendest vabaneda?

 

Tõele au andes pole Spotify ainus, kes kõvaketastel vahemälu andmeid hoiab. Seda teeb iga rakendus. Nende failide eesmärk, nagu ka Spotifyl, on teha muusika kuulamine sujuvamaks.

Enamik inimesi kuulab juba kuulatud lugusid ja pleiliste uuesti, seega Spotify salvestab need, mis ongi cache-failid. Probleem on selles, et Spotify kipub failide kogumisega minema vahel natuke liiale – need võivad võtta kuni 10GB ruumi ning nende seas on tõenäoliselt lugusid, mida ammu enam pole kuualtud.

Ajutise iseloomuga andmed võivad jääda ruumi võtma ka siis, kui neid ammu enam vaja pole. Seega, kui su telefonis hakkab ruum otsa saama, siis tasub vahemälu tühjendada. Sellest ei muutu midagi peale selle, et vahel võib mõne loo laadimine võtta sekundi kauem kui muidu. Küll aga muutub nutiseade kiiremaks, kui sellel on piisavalt vaba ruumi toiminguteks.

 

Kuidas vahemälu tühjendada?

See on õnneks väga lihtne. Ava Spotify äpp. Telefonis vajuta oma profiilipildi peale vasakul ülaservas. Vali Settings and privacy ja seejärel Storage. Sealt juba ongi näha, kuipalju vahemälu andmed ruumi võtavad ja saad need kustutada vajutades Clear cache.

 

Arvutis mine samuti seadetesse. Skrolli veidi allapoole kuni märkad Storage sektsiooni, kus on ka vahemälu kustutamise võimalus.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.