Kuidas kasutada iPhone 15 USB-C ühendust?

#apple #iPhone 15 #USB-C
2 min lugemine

Ilmselt üheks suuremaks uuenduseks Apple iPhone 15 seeria juures oli USB-C ühendus. Kuidas siis uut ühendust maksimaalselt ära kasutada? Selleks on mitmeid nutikaid võimalusi. 

 

Ehkki selle ühendusega on varustatud juba Apple iPadid ja MacBookid, oli selle muutuse taga suuresti ka Euroopa Liidu nõudmine, et iPhone’ide laadimine peaks olema võimalikult universaalne.

 

Universaalne USB-C laadimine

Nagu öeldud, võib nüüd ühe ja sama laadijaga ära toita nii iPhone 15 (Pro ja Pro Max kaasaarvatud), iPadi kui ka MacBooki. Samuti saab USB-C kaabli otsas laadida ka Apple TV pulti või uusi AirPods’e (sh ka Pro ja Max). Telefoni saab vabalt laadida ka võimsama MacBooki laadijaga, iPhone 15 haldab automaatselt liigset võimsust. 

 

Teiste seadmete laadimine 

USB-C ühenduse abil saad laadida ka teisi vajalikke vidinaid nagu näiteks kõrvaklapid või isegi teine iPhone. Viimase puhul peab siiski arvestama, et laadimiskiirus pole just kuigi suur. 

 

Ühenda väline ekraan 

Spetsiaalse USB-C – HDMI kaabli abil võib nüüd iPhone’i ühendada ka välise ekraaniga, millest on abi nii filmide vaatamisel kui ka mängimisel. Ühendada võib kuni 4K resolutsiooniga ekraani.  

 

USB-C kõvaketas või SD-mälukaart 

Ehkki iPhone’ide mälumaht on aja jooksul kasvanud, on vastavalt suurenenud ka mälu tarbimine. iPhone 15-e saab mugavalt ühendada välise USB-C kõvakette või USB-C adapteri abil ka SD-mälukaardiga, mis suurendab seadme mälumahtu praktiliselt piiramatult. USB-3 kaabli (mitte lihtsa laadimiskaabli) abil liiguvad ka mahukad videofailid nobedalt mälukandjatele. Tegelikult võib isegi iPhone 15 Pro-ga filmida nii, et failid salvestuvad otse välisele mälukandjale. 

 

Kaabliga internet või klaviatuurid 

Vahel on juhtmevabadusel mingil põhjusel piirangud. Sellises olukorras võib aga iPhone 15 seeria telefoniga vastava adapteri abil vabalt ühendada võrgukaabli või klaviatuuri. Algaja helilooja saab telefoniga ühendada ka MIDI-klaviatuuri või USB-C mikrofoni.  

 

Juhtmega kõrvaklapid 

Juhtmega kõrvaklapid pakuvad teatavasti kõrgemat helikvaliteeti kui juhtmevabad klapid. Seega on USB-C ühendus suurepäraseks uudiseks audiofiilidele, sest USB-C ühendusega on saadaval rohkesti erinevaid adaptereid ja kõrvaklapivõimendeid.  

 

USB-jaotur 

Juhul, kui iPhone’iga on vaja ühendada mitu seadet, siis tuleb siin appi USB-jaotur ehk USB-hub. Nii saab sobiva jaoturi abil iPhone 15 Pro’ga ühendada üheaegselt nii klaviatuuri kui ka välise ekraani.    

 

Pilt artiklis: unsplash.com

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."