Ülevaade: Galaxy Watch 5 Pro nutikell

#nutikell #samsung
5 min lugemine

Koos uue põlvkonna volditavate telefonidega, tutvustas Samsung ka nutikellasid Galaxy Watch5 ja Galaxy Watch5 Pro. Need on senistest mudelitest mitmes mõttes erinevad, kuna kasutusele on võetud uusi materjale, lisandunud on funktsioone ning muutunud on ka välimus.

 

Seega tasub lähem pilk uutele toodetele peale visata ning nii teemegi tutvust Galaxy Watch5 Pro-ga.

 

Uus välimus

 

Väljanägemise poolest on uus tulija pigem viisakas, kuigi balansseerib klassikalise käe- ja spordikella piirimail. Karbist võttes jääb koheselt silma senisest paksem korpus ja üldine tummisem olek. Seda eelkõige seetõttu, et kell on rohkem kui sentimeetri paksune ning suure 45mm ekraaniga. Ka kaalunumbriks kirjutatakse 46,5 grammi, mida võiks tõtt-öelda veidi vähem olla.

 

 

Õnneks aga harjub sellega üsna ruttu. Nagu tegelikult ka füüsilise suurusega. Osalt eeldatavasti seepärast, et korpuse tagumise poole kumerus „vajub“ naha sisse ja nii tundub kell randmel madalam. Suurt ekraani aga on mugav kasutada ja jälgida.

Füüsilisi nuppe on kaks. Vaikimisi viib üks neist avaekraanile ning teine menüüdes ühe sammu tagasi. Kuid nuppe on võimalik eraldi programmeerida ning seejuures valida ka seda, mida teeb topelt vajutus või all hoidmine. Samuti on nupud abiks spordirežiimis toimetamisel.

 

Ekraan

 

Kes on Samsungi kelladega tuttavad teavad, et konkurentidest eristab neid ekraani ümbritsev ketas, mille abil menüüdes kiirelt liikuda. Watch5 Pro mudelil on sellest loobutud ning asendatud virtuaalse analoogiga. Täpsemalt on ekraani ümber nüüd puutetundlik ala, millel sõrme libistades saab samuti menüüdes edasi-tagasi. Kuigi füüsilisel rõngal olid omad hädad, näiteks liiva ja mustuse mehhanismi vahele sattumine, oli see võrreldes virtuaalse analoogiga kasutamisel siiski etem. Puutetundlikul variandil jääb sõrm ekraani ette, puudub konkreetne tunnetus ja tagasiside ning funktsioon jääb tegelikult suures osas kasutamata. Seega saab uus mudel siit kirja esimese pisikese miinuse.

1,4 tolli suurune ekraan ise on aga väga detailse pildiga ja piisavalt ere, et igas olukorras loetavaks jääda. Tänu automaatsele heleduse reguleerimisele kohandub valgustugevus ise ning õuest tuppa tulles vähendatakse see kohe õigele tasemele.

 

Materjalid

 

Suur samm on edasi astutud kasutatavate materjalide osas. Näiteks ekraani katab nüüd safiirklaas. See on tavalisest palju kvaliteetsem ja kriimustustele kordades vastupidavam. Korpus aga on valmistatud titaanist, mis on teadupärast samuti väga tugev metall.

Rihm seevastu on seekord silikoonist, mitte nahast. Ehk kaldub pigem spordi kui klassikalise poole. Õnneks näeb see päris ilus välja ja ei jäta odavat muljet. Küll aga tuleb laita rihma disaini. Nimelt on selle klamber selline, mis võimaldab rihma käele panemiseks ja ära võtmiseks nii-öelda pikemaks muuta, kuid mitte avada. Ehk rihma mõlemad pooled on omavahel alati ühendatud. See aga omakorda tähendab, et rihm ise jääb ette, kui laadimiseks proovida kasutada mõnda majapidamises olemasolevat juhtmevaba laadijat. Tõtt-öelda ilmnes ootamatu probleem ka kaasasoleva laadijaga. See omab nimelt usb-c ühendust, kuid seda ilma adapterita. Kuna uutel telefonidel enam adapterit karbis ei ole, siis selguski tõsiasi, et säärane adapter puudub ja kella laadimiseks tuli kasutada arvutit.

 

 

Lisaks on rihma klambri magnetiga kinnituv disain selline, et see kipub aeg-ajalt erinevate asjade, kasvõi näiteks pükste, taha kinni jääma ja nii kinnitusest lahti hüppama.

Ehk kokkuvõttes võiks rihma disain parem olla. Õnneks aga saab kasutada kõiki standardseid 20 mm rihmasid ja ka Samsungi enda valikus on mitmeid päris viisakaid.

 

Kasutamine

 

Tarkvarana on uutel kelladel kasutusel Android. Samsungi jaoks on see lahendus uus, kuid kasutaja vaatest on tegemist täiesti toimiva ja mugava operatsioonisüsteemiga. Kõik põhimenüüd on lihtsalt hoomatavad ja kiirelt leitavad. Samuti on kõik sujuv.

Kuna kell on LTE toega ning omab eSIM tehnoloogiat, siis saab sellega helistada, sõltumata sellest, kas telefon on läheduses. Tänu oma kõlarile ja mikrofonile, saab kõnesid teha otse seadmelt. Samuti kontrollida teavitusi, edastada näiteks kõrvaklappidesse voogedastuse abil muusikat jpm. Ehk kokkuvõttes võib jooksma või rattaga sõitma minnes telefoni koju jätta.

Tervise ja keha jälgimise funktsioonidest on Pro-l pulsi ja vere hapnikusisalduse mõõtmise võimekus. Aga ka une jälgimine (ka norskamise tuvastamine) ning kelladel vähem levinumatest oskustest keha koostise ja vererõhu mõõtmise rakendused. Kuigi mõõtmisel kuvatakse hoiatust, et meditsiiniliselt täpse tulemusega tegemist ei ole, tundub kuvatav number siiski tõele üsna lähedal olev.

 

Sport

 

Samsung ütleb ise, et Watch5 Pro on suunatud sportlikele kasutajatele ja seetõttu on sellega seonduv senisest parem ja harrastussportlastele pakutavast funktsionaalsusest eeldatavasti piisabki.

Nimelt on kellas väga palju erinevaid valikuid treeningute jälgimiseks. Alates jalutamisest kuni deltaplaaniga lendamiseni. Kõige selle juures saab valida, mida treeningu kestel ekraanil kuvatakse ja pärast kellast või telefonist näha kokkuvõtteid ja statistikat. Lisaks tänu GPS-ile läbitud teekonna kaarti. Kasutada saab ka sisse ehitatud virtuaalset treenerit, et oma tulemusi jälgida ja parandada. Lisaks soovitab kell näiteks seda, kui palju peaks vett tarbima, võttes arvesse kui palju higistatud on.

Kõige selle juures tuleb kasuks senisest suurem aku, mis tavapäraselt kestab ca kolm ööpäeva ning ka väga vastupidav korpus.

 

Kokkuvõtte

 

Kokkuvõttes on Watch5 Pro asjalik nutikell. Tugeva korpusega, paljude funktsioonidega ja pigem kena välimusega. Aku vastupidavus on paranenud ning Android operatsioonisüsteemina töötab hästi. Ainukese miinusena võiks laita kaasas olevat rihma ning ehk ka virtuaalset “ketast” ekraani ümber.

 

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi