Tavalise kaaluga on asi lihtne, astud peale, näed numbrit ja edasi sõltub juba numbrist, kas oled õnnelik või mitte. Nutikaaluga on aga asi pisut teine, kuidas täpsemalt ja milles see nutikus avaldub, sellest alljärgnevalt.

 

Talletab andmed rakendusse

 

Erinevalt nutitelefonist ei ole nutikaalul puuteekraani ning lugematu arvu tuumadega protsessorit, kuid see suudab võrreldes tavalise saunakaaluga siiski palju rohkemat. Nimelt on nutikas kaal varustatud juhtmevaba ühenduse toega, et kasutaja telefoni paigaldatud rakendusega suhelda. See tähendab, et kaal saadab mõõdetud andmed rakendusele ning nii saab neist tunduvalt parema ülevaate kui kaalu enda ekraanikeselt. Näiteks Fitbit Aria 2 ühendub Fitbiti keskkonnaga, kus on võimalik salvestatud andmeid pikaajaliselt jälgida. Samuti saab seada eesmärke, mille poole püüelda ning lisaks ka näiteks Fitbiti aktiivsusmonitoride mõõdetud sammude ja muu sellisega kõrvutada, et enda aktiivsusest ja näitudest terviklik ülevaade saada. Sarnaselt toimib ka analoogne Garmin Index.

Ka see kaal suhtleb rakendusega ehk saadab andmed sinna, et edasi juba sealt uurida, kas mõõdetud tulemus on pikemas perspektiivis positiivne või pigem murettekitav.

 

Mõõdab lisaks kaalule ka muid parameetreid

 

Kuigi peamiselt on kaalud mõeldud kogunenud või kahanenud kilogrammide mõõtmiseks, oskavad nutikaalud lisaks sellele mõõta ka kasutaja lihasmassi osakaalu, rasva ja/või vee  protsenti kehas ning näitavad ka kehamassi indeksit. Selleks kasutatakse keha elektrijuhtivust ehk kaal saadab kehasse hästi kerge elektrilise impulsi ning analüüsib saadud tagasiside põhjal tulemusi. Kasutaja seda voolu ei tunne, kuid funktsionaalsuse toimimiseks tuleb end kaaluda paljajalu. Samuti tuleb arvestada sellega, et eelnevalt on vajalik kasutaja seadme jaoks rakenduses seadistada ehk sisestada oma vanus, pikkus ja sugu. Seejärel aga on võimalik kaalult saadava info abil oma numbreid märksa paremini mõista. Näiteks olukorras, kus trenni tehes kehakaal ei lange, võib hoopis selguda, et keha rasvaprotsent kahaneb ning lihasmassi osa kasvab ning kokkuvõttes tulemus seega kilogrammides ei kajastugi. Olgu öeldud, et seadistada saab ka mitu kasutajat ehk kõik pereliikmed võivad kasutada sama seadet ning nende tuvastamine toimub automaatselt. Loomulikult ei pea hommikul end kaaludes esimese asjana ka telefoni haarama, vaid nii-öelda lihtsalt numbri näeb ära ka aparaadi enda ekraanilt.

 

Kokkuvõtteks

 

Seega võib öelda, et nutikaalud on tõesti tavalistest suguvendadest võimekamad ning mõeldud neile, kes oma keha kohta jooksvalt ja kodustes tingimustes rohkem teada saada soovivad. Kuigi esialgne kasutuselevõtt ehk rakendusega sidumine ja andmete sisestamine võtab veidi aega ning pusimist, on nutikaalu edasine kasutamine väga lihtne ja sujub vaevata. Küllalt kaua, 6–12 kuud, peavad vastu ka nende patareid. Ainsaks miinuseks võiks ehk pidada hinda, mis kipub siiski saja euro piiri ületama.