Zenly – rakendus, mis aitab noortel karantiinis olla

#eriolukord #kasulikud rakendused #snapchat #zenly
1 min lugemine

Tuntud suhtlusrakenduse Snapchat looja on juba mõnda aega tagasi valmis saanud rakenduse Zenly, mis näitas Snapchati kasutajatele kätte nende sõprade asukohad, aitas sõpradel kohtuda ja näitas isegi sõprade telefonide aku täituvust.

 

Kui üldiselt on selliste rakenduste eesmärk sotsiaalse suhtluse edendamine, uute ja põnevate kohtade avastamine, jagamine jms. Arvestades maailma vallutanud karantiini, peaks sellisel kooskäimist soodustaval rakendusel praegu kibedad päevad käes olema.

Samas ilmutab Zenly vastutustundlikust ja püüab noortele karantiinis istumise mängulisemaks teha.

Nimelt alustas Zenly väljakutsega, milline kasutaja suudab kauem korralikult karantiinis olla. Sõbrad saavad rakenduses luua omavahelised edetabelid, mis näitavad, kes neist on kauem olnud kannatlik ja karantiinile pikemalt vastu pidanud. Et Zenly on globaalse mastaabiga, siis saab spetsiaalset koroonafiltrit kasutades näha riikide kaupa koroonahaigete arvu, mida Zenly värskendab kolm korda päevas. Zenly on suurepärane näide sellest, kuidas firmad suudavad kiiresti kohaneda muutunud aegadega ning oma toodet sellele vastavalt kohandada. Loodetavasti on siit õppida ka meie kohalikel IT-firmadel ja -tegijatel. Tänu Zenly-le on sotsiaalne distantsi hoidmine muutunud märksa sotsiaalsemaks.