Turvalise sõnumisaatmise äpina tuntud Signal hakkab võimaldama krüpteeritud videokõnesid gruppidele.

 

Kodus töötamine ja õppimine sai ülemaailmse pandeemia tõttu sel aastal hoo sisse. Sellega koos on esiplaanile tõusnud ka äpid, kus saab teha videokõnesid gruppidega. Signal on nüüd nende ridadesse tõusmas, pakkudes turvalist viisi, kuidas video chattida sõprade, kolleegide või klassikaaslastega. Uus võimalus tuli välja koos äpi kõige viimase uuendusega. Ning nagu Signali puhul võiks eeldada, siis on see mõlemalt poolt krüpteeritud.

 

 

Kui ilmselt enamikul ilmselt on juba videokonverentsi äpp, mis on kasutuses, siis Signali fännid saavad nüüd jääda oma lemmik suhtlusäppi ka videokõnede ajaks. Signal on tuntud oma krüpteeritud tekstivahetuse poolest, tehes sellest turvalise suhtluskanali. Teistel videokohtumiste äppidel nagu näiteks Zoom on olnud viimastel kuudel turvalisuse probleeme. Kasutajate poolt etteheidetud viga Zoomile oli selle mitte-krüpteerimine. Täpsemalt väitis Zoom, et neil oli krüpteeritud kõnede võimalus juba 2016. aastast, kuid tõde on, et nad alles sel aastal hakkasid seda kasutajateni tooma.

Kes tahab Signali uut funktsiooni proovida, võib enne veenduda, et tal on kindlasti rakenduse kõige uuem versioon. Seejärel uuendab Signal lähinädalatel äpi kasutajaliidese automaatselt, tuues nähtavale videokõne nupu chati-akna ülaosas. Grupikõned hakkavad olema ruudustik-paigutusega, kuid kasutajad saavad lihtsalt üles viibates vahetada režiimi peale, kus ekraanil on fookuses inimene, kes parasjagu räägib.

Halb uudis on see, et vähemalt esialgu ei hakka Signali grupi-videokõned töötama suurtes klassides või kohtumistel, sest on piiratud viie osalejaga, kirjutab Engadget. Äpiarendajad ütlesid, et hetkel käib töö, et kasvatada videos võimalike osalejate arvu.

Signal on otsast-otsani krüpteeritud sõnumiäpp, mis loodi juba 2014. aastal, kuid suurema populaarsuse võitis 2019. ja 2020. aastal. Selle kasutajad hindavad äpi privaatsust ja seejuures kasutusmugavust.

Signali leiad SIIT.