Tunne ennast hästi vaid 70 sendi eest

#heategevus #kasulikud rakendused
2 min lugemine

Samal ajal, kui enamus tsiviliseeritud maailmast võitleb üha kasvava ülekaaluga, suureneb terves maailmas ka näljahädaliste arv. Erinevad sotsiaalsed või looduslikud kataklüsmid võivad hüppeliselt tõsta nende arvu, kellel on suuri probleeme igapäevase kõhutäie hankimisega. Üheks suuremaks riskigrupiks on mõistagi lapsed, kelle arenguks igapäevane toit on hädavajalik. Päris kahju on nendest, kas pole?

 

Ühinenud Rahvaste Organisatsioon on teinud sinu elu kergemaks. Kui sa olen kõhu maitsvast pitsast või burgerist nii priskelt täis puukinud, et südametunnistus piinama kipub, siis on sul võimalus oma enesetunnet kergendada kõigest paari puudutusega oma nutitelefoni ekraanil. ShareTheMeal (JagaEinet) rakenduse abil saad sa saata näljahädalisele lapsele kosutava eine kõigest 70 sendi eest! Võrreledes sinu enda kõhutäie hinnaga on see ju üsna väike summa, aga toidu saaja rõõm sellest on ilmselt mitmekordselt suurem sinu rõõmust oma eine üle. Rakendus pakub näljaste toitmiseks erinevaid võimalusi, alates ühekordsest annetusest kuni igakuise makseni. Summade suurust võid reguleerida, kuid alla 70 sendi seda siiski ei õnnestu lasta. Ja ilmselt pole ka vaja. Samuti on sul võimalus valida, keda sa toita tahad. Mitte küll päris nimeliselt, vaid geograafiliselt st erinevates riikides ja isegi mandritel. Rakenduse töö läbipaistvust suurendab võimalus täpselt teada, kuhu su raha läheb ja mida selle eest osteti.

ShareTheMeal on lihtne ja mugav võimalus leevendada globaalset näljahäda. Rakendusel on juba üle 4 miljoni kasutaja ja globaalselt laiali jagatud on juba ligi 100 miljonit einet. Näljaste arvu arvestades võib see tunduda vähesena, kuid sinu ja minu kätes on võimalus seda numbrit suurendada. Sul pole ju ometi kahju 70 sendist, et lapsel kõht täis sööta!? Veel parem, kui sa seda artiklit jagad ka oma sõpradele-tuttavatele, sest nii suureneb nende laste arv, kes täis kõhuga magava saavad minna.

Rakendus on saadaval nii Androidile kui ka iPhone’ile.