Soodne tahvel, mis on meelelahutuseks suurepärane

#samsung #tahvelarvuti
3 min lugemine

Kui Apple on aastaid üritanud väita, et tuleviku arvutid on tahvlid, siis meie ütleme hoopis, et odavad tahvlid on lihtsalt head. Võib-olla need ei võta üle kogu tööarvutite turgu, aga meelelahutuse jaoks on need superhead.

 

Samsung Galaxy Tab A7 on hea ja odav tahvelarvuti

 

Parim viis, kuidas odavat tahvlit kasutada, on installeerida kõigest need äpid, mida soovid kasutada meelelahutuseks ja lõõgastumiseks: Kindle, Telia Tv, HBO Max, Pocket, Spotify, Pocket Casts – misiganes meeldib. Ära installi Twitterit, Delfit, Facebooki, Gmaili ja muid äppe, mis röövivad puhkeaja, tõmmates tagasi tööteemadesse ja lõputusse arutusse skrollimisse. Selle tahvli võiks osta selleks, et vaadata videot ja lugeda teksti, mitte asendada sülearvutit.

 

 

Kuigi soodsaid tahvleid on teisigi, siis Samsung Galaxy Tab A7 on ideaalne näide odavast tahvelarvutist, mis oma 239€ hinna juures (Telia klientidele sama hinnaga 4G mudel) on kättesaadavam, kui kõige odavam iPad. Samas töötab see videode vaatamisel ning raamatute ja artiklite lugemisel sama hästi. Muidugi pole Androidi tahvlid Apple’i omadest vist millegi poolest paremad, kuid Tab A7 on üllatavalt kompetentne ja hästi hinnastatud.

Mis omadused on vajalikud tahvli juures, mis on mõeldud personaalseks meelelahutuskeskuseks? Sellelt leiab kaasahaarava ekraani piisavalt hea resolutsiooniga, millelt ei pea piksleid tuvastama; kõlarid, mis ei plärise ega sahise; ja aku, mis laseb ühe laadimisega vaadata mitu filmi, enne kui tuleb juhe järgi ühendada. Ühtlasi on see õhuke ja üsna kerge, mida jõuab pikemat aega hoida, enne, kui käed ära väsivad.

 

 

Tab A7 ületab kõik need nõudmised. 10,4-tolline 1080p ekraan on värviline ja elav, aku kestab videot vaadates lõdvalt üle kümne tunni ja kõlarisüsteem paitab kõrva oma kvaliteediga. See on üllatavalt õhuke, metalsete äärtega, mis tundub käes tugevam ja kenam, kui plastikäärtega Amazon Fire tahvel. Selle ääred on täpselt parajalt nii paksud, et seda saab mugavalt kätte võtta, ilma kogemata kuhugi vajutamata. Sellel on isegi 3,5mm kõrvaklapipesa, kui soovid vaadata kedagi häirimata oma lemmiksarja klappidest.

 

Mida sellel tahvlil pole?

 

Mõned asjad on, millest jääb vajaka, aga see ei takista vähimalgi määral seda meelelahutus-seadmena kasutamast. Selle keskpärane protsessor ja 3GB RAM-i ei tee sellest just kõige nobedamat raali, kuid video vaatamist või e-raamatu lugemist see ei mõjuta vähimalgi määral, kirjutab The Verge. Kaamerad on ka kehvakesed, aga kasutades seda Zoomi kõneks, siis esikaamera asukoht on palju parem, kui iPadil.

Androidil pole nii lai valik äppe, kui iPadil, aga samas kõik olulisemad videostriimimise teenused on esindatud, samuti kõikvõimalikud raamatu lugemise äpid. Baasmudelil on kõigest 32GB ruumi, kuid microSD kaadri toel, saab seda ilma suurema vaevata laiendada. Tab A7-l pole sõrmejäljelugejat ega biomeetrilist lugejat, kuid kasutades seda kodus ja mitte hoides sellel tundlikke andmeid, siis võib sama hästi ka ekraani turvaluku maha võtta, et oleks mugavam filmi vaatamist jätkata.

Ilmselgelt see tahvel pole mõeldud töö tegemiseks, arvestades, et Samsung ei paku sellele klaviatuuri-ümbrist ega muid produktiivsust sihtivaid lisasid nii riist- kui tarkvaras. Selle asemel on fookus läinud sellele, mis on päriselt oluline: parimad võimalikud kõlarid ja ilmselt ka parim ekraan, mida selle raha eest saab.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.