Samsung laiendas juhtmevabade kõrvaklappide valikut

#buds #juhtmevabad seadmed #kõrvaklapid #samsung
5 min lugemine

Samsung on taas oma juhtmevabade kõrvaklappide valikut laiendanud ning ühes uute S21 seeria telefonidega toodi hiljuti turule ka Galaxy Buds Pro nimelised kõrvaklapid.

 

Seega koosneb ettevõtte kõrvaklappide mudelivalik nüüd mudelitest Buds, Buds+, Buds Live ja Buds Pro (nimekiri on järjestuses odavamast kallimani ja vanemast uuteni).

 

Disain

 

Kui sügisel ilmunud Live lisanimega klapid said täiesti uue ja eristuva disaini, siis seekord on tehtud sammuke tagasi ja väliselt sarnanevad uued kuularid taas varasemate Buds-idega. See tähendab, et kasutusel on jälle kõrvasisene suletud lahendus – klapid tuleb kõrva suruda ja tänu kummist otsikutele peaks need püsivad seal paigal. See on küllaltki levinud lahendus ning otseselt ei ole see ka halb, sest tänu kuulmekäigu katmisele ei pääse segama välised helid. See aga omakorda tähendab seda, et paremini toimib mürasummutus ja vähem segajaid on ka helis.

 

 

Küll aga on Buds Pro-d saanud varasematest suguvendadest suuremad ja raskemad ning ulatuvad seetõttu ka kõrvast rohkem välja. Ei oskagi öelda, kas tänu kaalule, mõõtudele või lihtsalt disaini eripärale, kuid näiteks spordi tegemisel tuleb nüüd küll tähelepanelik olla ja aeg-ajalt nööpide asendit kohendada, sest kahjuks ei püsi Pro-d enam kuigi hästi kõrvas ja kipuvad sealt veidikene suurema raputamise peale välja kukkuma. Ei aidanud siin ei otsikute vahetamine või asendi püüdlikum sättimine. Seega peab ütlema, et eelmise põlvkonna Live seeria on kõrvas märksa mugavam ja märkamatum.

Õnneks on aga endiselt alles ka varasematest mudelitest tuttav puutetundlik pealispind. See tähendab, et klappe puudutades saab valida järgmise või eelmise loo, panna muusika või video pausile aga ka kõnedele vastata. Osasid neist valikutest saab ka ise programmeerida ja nii näiteks tekitada võimaluse helitugevuse reguleerimiseks. Kohe karbist võttes ehk vaikimisi ei saa seda endiselt mingil põhjusel puutepinna abil teha, kuigi see on üks sagedamini kasutatavaid funktsioone, mida otse klappidelt teha tahaks.

Värvi poolest on valikus mustad, hõbedased ja lillad variandid.

 

Laadimiskarp

 

Kuigi klapid ise on pisut kasvanud, siis nende laadimis- ja hoiukarp on endiselt suhteliselt väike. See  kandiline ja nööpidega samas värvitoonis tulev karbike pakub pisut üldistades kõiki neid funktsioone, mida säärastelt laadimisjaamadelt oodata võiks. Ehk lühidalt on tegemist laadijaga, mis tänu sisseehitatud akule hakkab kohe, kui klapid oma pessa asetada neid laadima. Laadijat ennast saab aga täita nii juhtmevabalt, kui ka kaasasoleva usb-c kaabli abil. Muidugi on karbike mõeldud ka klappide hoidmiseks sel ajal, kuid neid parajasti ei kasutata.

 

 

Mis puudutab aku kestvust, siis kokku peaks kõrvaklappide ja laadimiskarbi akust jätkuma tervelt ca 28-ks tunniks. Siin tuleb aga tähele panna, et juhul kui mürasummutus on aktiveeritud, kestavad klappide akud kuni 5 tundi. Kui deaktiveeritud, siis kuni 8 tundi.

 

Heli

 

Heli kohta võib öelda, et see on kvaliteetne ja väga palju siin etteheiteid teha ei saa. Bassid ei ole ehk kõige võimsamad, kuid kui see ei ole eraldi eesmärk, on tegemist kvaliteetset heli pakkuvate klappidega. Võrguga kaetud valjuhääldi istub sügaval kõrvas ja üldine helipilt on mõnus. Sõltuvalt kuulatavast muusikast võib vahel esineda küll teatavat närvilisust, kuid tänu rakenduses olevale ekvalaiserile saab vajadusel helipilti sättida ja kuulatava muusikastiiliga sobitada.

Kuna klapid toimivad ka hands-free seadmena, saab teha ka telefonikõnesid ja sealjuures on ka kõne selge ning häireteta. Siin aitab palju kaasa Pro-de oskus väliseid helisid nii filtreerida, et vastaspoole hääl oleks võimalikult selge ja arusaadav. Kuna tegemist on Bluetooth kõrvaklappidega, saab neid väga lihtsalt ka arvutiga ühendada ning seega kasutada nii sealt muusika kuulamiseks, kui ka videokõnedel ja koosolekutel osalemiseks. Tänu juhtmete puudumisele ja võrreldes ülepea disainiga klappidega palju kompaktsemale suurusele, on see tõesti mugav.

 

Mürasummutus

 

Buds Pro on Live järel Samsungi teine mudel, millel on aktiivne mürasummutus ja seekordne katse on eelmisest paremini välja tulnud. Kuna aktiivse mürasummutuse puhul püüavad klapid ümbritseva keskkonna helisid ja püüavad neid seejärel neutraliseerida, siis on oluline, et kõrv oleks ümbritsevast keskkonnast võimalikult hästi isoleeritud. Live puhul sai takistuseks avatud disain, kuid Pro-d on tihedalt kõrvas ja seega toimib mürasummutus paremini. Mitte küll täiuslikult, kuid võõraid helisid vaigistatakse siiski olulisel määral ja kasutaja kuuleb peamiselt ainult seda mida vaja.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et Samsung on Buds Pro-ga taas sammukese edasi astunud ja  teinud igati korralikud kõrvaklapid. Need näevad head välja, on veekindlad ja pakuvad head helikvaliteeti. Paraku aga võib juhtuda, et iga kõrvaga nende disain ei sobi.

Meeldis

  • Mürasummutus
  • Helikvaliteet
  • Veekindlus

Ei meeldinud

  • Ei püsi hästi kõrvas
  • Võrreldes varasemate mudelitega füüsiliselt suuremad
Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi