Parimad nutitelefonid, mille hind jääb alla 500 euro

#nutitelefon #soodne
2 min lugemine

Kui otsid uut telefoni, kuid ei soovi maksta lipulaeva hinda, siis meil on häid uudiseid: jõukohase hinnaga telefone on praegu müügil rohkem kui kunagi varem. Mitmetel tootjatel on turul seadmeid, millel on mitmed tipptasemel telefoni omadused, kuid mis maksavad märksa vähem.

 

Valik võib osutuda siiski üsna keeruliseks, sest pole lihtne leida selle hinnaga telefoni, mis oleks kõiges väga hea. Toome mõned näited, mis on arvestatavalt head, et neid kaaluda. Üldiselt oodatakse soodsamalt nutitelefonilt sama, mida kallimalt – head akukestvust, head ekraani ja piisavat kiirust. Võib-olla nende telefonide kõik näitajad pole parimad võimalikud, kuid siiski üle keskmise.

 

iPhone SE (2020)

Kuigi see telefon on nüüdseks üle aasta vana, siis peab hästi hoides tõenäoliselt vastu mitu head aastat. SE puhul on kõik hästi tasakaalus – kaamera, ehituskvaliteet, kiirus, aku eluiga, tarkvara ja vastupidavus. Enamikule inimestele sobiv telefon, mis oma 489-eurose hinna juures (Telia kliendile 459) on hästi kulutatud raha. Soovitame pigem soetada natuke suurema, 128GB mahuga mudeli, mille kliendihind on 499 eurot.

 

OnePlus Nord 2

399-eurose hinnaga telefoni kohta on siin väärtust rohkem kui küll. Nord 2 tundub kui lipulaev-telefon, millel on kõik põhilised omadused kaetud ilma liigsete kellade-viledeta. Nord 2 on 6,43-tolline ekraan, piisavalt kiire protsessor ja 4500mAh aku, mis peab päevasele kasutamisele ilusti vastu. Ilma juhtmeta laadimist pole, kuid see on selle hinna juures ka mõistetav. See-eest on OnePlus’idele omane kiire juhtmega laadimine. Kaasasoleva laadijaga saab täiesti tühja aku täis laetud vähem kui tunniga. Kokkuvõttes ideaalne keskklassi telefon.

 

Xiaomi Mi 10T 5G

Hästi õnnestunud Xiaomi mudel 379 euroga. Siin on kokku saanud see, mida Xiaomi teeb kõige paremini – hea kaamera, mis teeb ka häid pilte, võimas protsessor ja küllalt kaua vastupidav aku. Suur 6,5 tolline ekraan, mis on ideaalne videode striimimiseks või näiteks mängimiseks. Sellel telefonil pole midagi erakordset, aga samas pole ka millegi üle nuriseda, nii et selle hinna juures hea valik.

 

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.