Nipid, mis aitavad muusika kuulamisest viimast võtta

#muusika #spotify
3 min lugemine

Spotify pole pelgalt koht, kus on üle 30 miljoni loo, mida kuulata. Selle võimalused on palju rikkalikumad, kui esmapilgul tundub. Firmas töötavad inimesed, keda kutsutakse “andmete alkeemikuteks” ning kelle töö on teha muusika kuulamine võimalikult mugavaks. See eeldab nutikust, teadmisi ja algoritme, mis aitavad programmil koostada playlist‘e, mida just sina tahaksid järgmisena kuulata ja mis põhinevad su varasematel kasutusharjumustel.

 

 

Žanrid ja meeleolud

 

 

Spotify jaoks on žanrid midagi palju laiemat, kui muusikatööstuses seni tuntud. Näiteks on Spotifys tohutult muusikat, mis on mõeldud mängimiseks laste balletikoolides. Siis on muusikat ja loodushelisid, mis sobivad magama jäämiseks, aga ka näiteks koerale kuulamiseks, kui ta peab üksi koju jääma. Lisaks tehakse maailma eri paigus muusikat, mille kohta pole isegi veel nime. Every Noise at Once on äge katse luua muusikastiilide kaart, kust igaüks võib avastada uusi ja senikuulmatuid žanre ning artiste.

 

Ühenda Shazamiga

 

Staažikad shazammijad teavad, et kui äpp tuvastab loo, siis ühendades Shazami Spotifyga, ilmub otsitud lugu Spotify playlist’i. Selleks mine Shazamis “My Shazam” menüüsse, vajuta sealt hammasratta märgile ja “Connect”. Nüüdsest leiad kõik “shazammitud” lood Spotify playlist’ist nimega “My Shazam Tracks”.

 

Jookse õige muusikaga

 

 

Kindlasti on sul tuttavaid, kellel on oma lood just jooksmise jaoks. Vähem on neid, kes teavad, et Spotifyl on spetsiaalsed playlist’id, mis on koostatud südame löögisageduse järgi. Nii saab valida jooksutempoga kõige paremini sobituvad palad. Piisav motivatsioon, et tossud jalga tõmmata või mis?

Playlist’id leiad, kui sisestad otsingusse “running”.

 

Perelahendus “Spotify Family”

 

Just sellenimelist paketti hakkas hiljuti pakkuma Telia. Spotify Family võimaldab teenust üheaegselt kasutada kuni kuuel pereliikmel, kusjuures iga pereliige saab luua enda maitsele vastavaid muusikanimekirju ning kasutada Spotifyd teistest pereliikmetest sõltumatult. Teenusega saavad liituda ka Elisa ja Tele 2 kliendid!

Lisaks on praegu käimas kampaania, mille jooksul saavad kõik vähemalt 10 GB andmeside paketiga Mobiilse Elu kliendid Spotify tervele perele poole soodsamalt, mis on teadaolevalt Euroopa parim hind.

 

Jaga sõpradega

 

Üks Spotify vaieldamatuid eeliseid on muusika jagamise lihtsus. Tee seda äpisiseselt, läbi erinevate sotsiaalmeedia platvormide Facebookis, Twitteris või lingina.

 

Avasta uut ja kuula parimaid hitte

 

“Discover Weekly” on see koht, kus Spotify nutikus ilmneb kõige paremini, soovitades uusi lugusid, mis põhinevad juba varem kuulatul. “Release Radar” toob sinuni kõige uuemad palad, mis võiksid huvi pakkuda. “Best of Artists” on playlist lemmikartistide kõige populaarsemate lugudega.

Kes Spotifyd juba kasutab, on ilmselt märganud, et hommikuti pakutakse ärkamiseks sobivaid playlist‘e, sõites autoga on see Spotifyl juba teada ja ta soovitab sulle sõitmisega sobivaid lugusid, ilusa ilmaga soovitatakse suvist muusikat ja palju muud.

Spotify kujul on tegu isikliku DJ-ga, kes on kaasas igal pool ning kelle töö on pakkuda just seda, mida parasjagu tahaks kõige rohkem kuulata. Ka Eesti artiste on üha rohkem esindatud. Hiljuti teatas Vaiko Eplik, kes proovis oma albumi müüki suurendada ning ei pannud oma uusimat väljalaset Spotifysse, et see katse lõppes pettumusega, sest keegi ei teadnudki tema uuest albumist. Nüüd on ka see seal ilusti olemas.