Navicup – kaart neile, kes käivad üritustel

#kaardirakendus #navigeerimine
2 min lugemine

Navicupil on kaks külge. Üks on mõeldud neile, kes korraldavad näiteks kodukohvikute päevi, soovivad märkida maha matkaradu või muid huvipunkte. Üsna lihtsalt saab koostada kaarte, mida siis kõik ülejäänud saavad kasutada.

 

Näiteks on Elron teinud suvekaardi, kust leiab üle Eesti järved, matkarajad ja vaatamisväärsused, mis jäävad rongipeatuste lähedusse. Täpsemalt saab vaadata lähimat rongipeatust ja kui kaua sealt huvipunkti kõnnib ning mitu kilomeetrit tuleb läbida.

 

 

Kaarte saab luua kodus lauaarvuti taga või otse looduses viibides läbi mobiilirakenduse. Piirkonna külastajad saavad samuti alla laadida Navicup rakenduse ja avada kaardi, mis tutvustab neile piirkonda, juhatab soovitud kohtadesse ning ei lase ära eksida.

Lisaks kaardile saab lisada kohalikke legende, ajalugu, põnevaid fakte, loomade ja lindude hääli. Kui raja läbija jõuab huvipunkti, siis avaneb talle varem sisestatud ekraan lisainfoga.

Navicupi võlu on võimalus koostada kaarte ilma sügavaid arvutiteadmisi omamata. Punkte kaardile saab salvestada värskes õhus jalutades. Sellise digikaardi eelis paberoma ees on teha muudatusi reaalajas. Peamiselt leiab kolme tüüpi kaarte – üle-eestilisi, regionaalseid ja lokaalseid. Seega sobib äpp ühtviisi hästi nii RMK matkarajale, Kuressaare peidetud pärlite püüdmiseks kui ka Undva küla piirkonna avastamiseks.

Nii et, kes iganes kuskil midagi ägedat teeb, saab Navicupi mängu võtta.