Kuidas “peita” aktiivne staatus Facebook Messengeris

#facebook messenger
1 min lugemine

Ikka juhtub, et keegi kirjutab Messengeri ja parasjagu pole kas aega või tahtmist vastata. Probleem on aga selles, et kõik su kontaktid näevad, et sa oled sisse logitud ja võiksid justkui vastata.

 

Paremaks ignoreerimiseks ja sotsiaalsele survele mugavamalt vastu seismiseks saab oma “kohalolu” nähtamatuks teha ehk ära peita.

Enamus meist kasutab Messengeri mobiilis, kus aktiivse staatuse mahakeeramine on seadetes pisut nurga taga.

Androidil ja iPhone’l on muutmine sarnane, kuigi pisut erinev. Androidil alusta äpi avamise järel oma profiilipildile klõpsamisega, iPhone’is “hamburgeri” menüü nupule vajutamisega. Seejärel hammasratta ikoonile vajutades avaneb menüü, kus on kirjas “Active Status” – see ongi koht, kus saab enda kohalolu ära peita. Arvestama peab aga sellega, et sel juhul ei näe ka teiste staatust.

Kui kasutad Messengeri brauseris, vajuta enda profiilipildile, vali seaded ja näedki võimalust enda staatus kinni keerata. Minna saab ka peenemaks, valides kontakte, kelle jaoks nähtav olla ja kelle jaoks mitte.  Küll peab arvestama sellega, et kui enda staatus kinni keerata, siis ei näe ka teiste omasid.

 

Artiklis kasutatud foto: Pixabay.com

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.