Kuidas muuta kontori või teenindusala WiFi kiiremaks ja stabiilsemaks?


Väga hea WiFi ühenduse pakkumine nii töötajatele kui ka klientidele on muutunud igas ettevõttes elementaarseks. WiFi ühendust kasutab senisest rohkem seadmeid  – nutitelefonid, printerid, ekraanid ja tahvelarvutid.

 

Muutunud on ka töötamisviis – tavapärase arvutiga töö kõrvale on lisandunud igapäevane suhtlemine video teel, mis asendab koosolekuid, koolitusi, seminare ja isegi välislähetusi. Nii videokoosolekud kui ka suurenenud seadmete hulk võrgus seavad WiFi levile ja ühenduse kiirusele tingimused, mida tuleb täita, et töötegemine ei oleks häiritud.

 

Laiem WiFi leviala ja parem kiirus

 

Enamasti on kontorites ning teeninduskohtades juhtmeta internetiühendus lahendatud ruuteriga, mis tekitab püsiühendust kasutades WiFi leviala. Sõltuvalt ruuterist võib WiFi leviala olla pisut suurem või väiksem, kuid reeglina on see mõõdetav ikkagi kümnetes meetrites. Kui olemasoleva ruuteri WiFi levist ei piisa ja selle kaudu tekitatud ühendus on aeglane ja väiksema levialaga kui vaja, siis tuleks WiFi leviala laiendada spetsiaalsete Smart WiFi seadmete abil, mis loovad omavahel ühise võrgu. Tänu sellele on WiFi leviala oluliselt laiem, see ei katke ning stabiilne ühendus on tagatud üle terve kontori- või teeninduspinna.

Smart WiFi on kindla kuutasuga teenus, kus Tehnicolor ruuter ja AirTies võrgulaiendajad tagavad tavaruuteriga võrreldes internetivõrgu parema jõudluse ja levi.

Smart WiFi teenusega on võimalik internetivõrku lihtsalt hallata ka läbi tasuta äpi. Rakenduse saab alla laadida oma nutiseadmesse (alates Android 5.0 või Apple iOS 11) Google Play poest või App Store’ist.

 

Hoia klientide ja ettevõtte WiFi võrgud lahus

 

Tänapäeval ei kujuta enam keegi ette söögikohta või teenindusettevõtet, kus ei oleks WiFi kättesaadav. WiFi teenuse puhul on ekstra oluline turvalisus – konkreetsetele ruumidele tehtava paigaldusega levib internet tõesti kõikjale, vajadusel isegi välitingimustesse, kuid samas on tagatud, et töötajatele ja klientidele on loodud eraldatud võrgud, et garanteerida ettevõtte andmete ja võrgu turvalisus.

WiFi teenuse kasutuselevõtmine on väga lihtne ning selle häälestuse ja seadmete paigaldusega saab vajadusel aidata kogenud Telia tehnik. Teenuse hind on alates 8 eurost kuus.