Kuidas leida Apple’i seadmest failid kiirelt üles

#apple
2 min lugemine

iPhone’i ja MacBooki kasutajad oskavad hinnata kasutajasõbralikke funktsioone. Üks neist “kiirteedest”, mis muudab elu lihtsamaks, on failiotsing.  

 

Järgnevalt toome välja sammud, mis aitavad kiiresti leida faile oma telefonist ja arvutist. 

iPhone ja iPad  

Ava oma iPhone’is äpp “Files”. See rakendus tuleb koos iOS-ga kaasa, nii et seda eraldi alla laadida pole vaja. Vaata rakenduse alaosas menüüd, millelt leiad nupu “Browse“. Vajuta “Browse” ikoonile, see avab iPhone’i failisüsteemi. Rakenduse ülaservas on otsing.

Sisesta otsitava faili nimi. Sageli piisab juba mõnest õigest tähest, kui võimalikud variandid ilmuvad ekraanile. Leia tulemuste seast õige fail ja soovi korral ava see. 

 

MacBook 

Vajuta samal ajal Command () ja tühikuklahvi. See avab Spotlight Searchi ehk otsingu. Sisesta otsinguribale faili nimi või märksõnad, mis võiksid aidata faili leida.

Spotlight Search hakkab automaatselt otsima kõikide failide, rakenduste, dokumentide jm seast, mis arvutis leidub. Otsingutulemusi saab sirvida otse Spotlight Searchi aknas.

Kui leiad soovitud faili, siis avamiseks klõpsa selle nimel. Need otsingud toimivad ainult siis, kui otsitav fail paikneb parasjagu kasutuses olevas seadmes võika mõnes pilveteenuses (näiteks iCloudi või Dropboxi omas).

Kui fail on salvestatud mõndamuusse pilveteenusesse, näiteks Google Drive’i, tuleks kasutada vastava teenuse rakendust või veebilehte.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.