Kuidas Google Maps’is oma elamist hägustada?

#Google Maps #Privaatsus
1 min lugemine

Ilmselt väga palju meie seast on käinud ja vaadanud Google Mapsist oma maja või kiiganud naabrite elamist.

 

Tihti on Google Street View (tänavavaate) kaamerad salvestanud rohkem kui kinnistu omanik soovinud oleks, olgu selleks siis sissevaade magamistoaaknast, seltskond maja ees ehk hoovis või midagi veel privaatsemat. Kui osadele inimestele meeldib oma kodu Google Maps’ist imetleda, siis teised oleksid oma elamise demonstreerimisega märksa diskreetsemad.

Google’il on head uudised neile, kes eelistavad privaatsust. Nimelt on võimalus pildid oma majast muuta piisavalt uduseks, mis jätab kaardile vaid ähmase kujutise. Ning kogu protseduur on lihtsam, kui võiks arvata.

Avage Google Maps ning sisestage sinna oma kodune aadress. Seejärel sisenege tänavavaatesse. Erinevates keskkondades on selleks erinevad võimalused. Kui olete oma maja nö kaadrisse saanud, siis otsige ekraanilt üles võimalus teatada probleemist (Report a Problem). Avanenud lehelt valige omakorda My home. Avanenud aknasse kirjutage põhjendus (inglise keeles muidugi), miks te soovite oma maja hägustada. Sisestage oma meiliaadress ja saatke oma nõudmine teele.