Kas viiruse- ja pahavarakaitset on ettevõttel tänapäeval üldse vaja?

#Telia Safe #viirusekaitse
3 min lugemine

Viiruse- ja pahavara kaitse kasutamine on aastaid olnud igas ettevõttes üks IT-turvalisuse alustalasid, kuid kas kaasaegse ettevõtte võrgukaitse lahenduste kõrval on seda jätkuvalt vaja?

 

Viimase paari aasta jooksul on töö muutunud oluliselt mobiilsemaks – töökohad ei ole enam paiksed ning sageli tehakse tööd ettevõtte turvalisest võrgust eemal. See tähendab, et kõik tööks vajalikud seadmed tuleb kindlasti varustada korraliku viirusekaitsega. Internetiavarustes ringleb jätkuvalt suurel hulgal erinevaid viirusi ja pahavara, mis võivad ettevõtte arvutisüsteemidesse pääsedes palju pahandust tekitada, alustades igapäevase töö halvamisest kuni andmelekkeni ja lunarahanõueteni välja.

Oluline on valida viirusetõrje, mis tagab võimalikult laia kaitse erinevate ohtude vastu. Samuti tuleb arvestada ka sellega, et töö tegemiseks kasutame lisaks arvutile ka telefoni või tahvelarvutit ning tuleb mõelda ka nende seadmete kaitsmisele.

 

Kuid millist kaitselahendust on mõistlik ettevõttel tänapäeval kasutada, et oma seadmeid ja andmeid kaitsta?

 

On olemas mitmeid erinevaid võimalusi, kuidas oma seadmeid viiruste ja pahavara eest kaitsta. Saab paigaldada näiteks täiesti tasuta viirusetõrje, mille kaitsespekter on siiski reeglina piiratud. Soovi korral saab ettevõte soetada endale aastase kehtivusega litsentsi, mis aga tähendab suuremat väljaminekut litsentside soetamise hetkel. Samas on olemas ka n-ö kesktee, mida üha enam ettevõtteid eelistab. Tegu on kuutasulise viirusekaitse lahendusega.

 

Telia Safe säästab suuremast investeeringust

 

Kuutasuline teenusmudel annab võimaluse soetada ettevõttesse viirusekaitse tarkvara ilma selleks suuremat investeeringut tegemata, mis võib olla väiksemate ettevõtete jaoks eriti oluline.

Telia Safe teenuse näol on tegu soodsa tänapäevase viirusekaitse lahendusega, mis on märksa võimekam oma kunagistest eelkäijatest ning see sisaldab ka VPN-i teenust nutiseadmetele (Android ja iOS) võimaldades turvalise internetikasutuse nii veebilehitsejate kui rakenduste kaudu ka avalikes wifi võrkudes.

Valikus on kolm paketti ning sõltuvalt vajadusest saab soetada kas ühe või kuni 25 litsentsiga paketi. Lahendus on mõeldud just väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele ning 25 litsentsi on enamuse jaoks piisav arv, et ei peaks muretsema, et mõni seade kaitseta jääb. Premium pakett sisaldab ka andmelekkemonitooringut nutiseadmetes ja paroolihaldurit.

Uue generatsiooni viiruse- ja pahavarakaitse Telia Safe põhineb maailma juhtiva turvatarkvara pakkuja F-Secure’i auhindu võitnud tootel F-Secure TOTAL.

Kui klassikalised viirusekaitsed on keskendunud kahtlaste ja nakatunud failide otsimisele, siis uue generatsiooni lahendused jälgivad lisaks seda, kuidas seade „käitub“ ning millised protsessid selles parasjagu toimuvad. Kui ilmneb, et tegu on pahatahtlike protsessidega, suudab süsteem sellele koheselt reageerida ning need protsessid peatada. Seega pakub uue põlvkonna lahendus paremat kaitset.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.