Paljude inimeste jaoks on praegu kehtiv karantiin ja eriolukord suurepäraseks võimaluseks enda täiendamiseks ja isiklikuks arenguks. Et inimestevahelisele sotsiaalsele suhtlusele on hetkel kriips peale tõmmatud, siis oleks ehk suurepärane aeg tutvuda lähemalt meid ümbritseva loodusega. Apple’i App Store’ist leiab selleks mitmeid suurepäraseid rakendusi.

 

Alles äsja rõõmustas kõiki iPhone’i omavaid linnusõpru suurepärane kodumaine rakendus Sirts, mis pole õnneks seotud tviitimise, vaid linnulaulu tuvastamisega. Ehkki alguses on sellel väikeseid kasvuraskuseid, siis pole kaugel aeg, kui see rakendus harrastusornitoloogidel laulu lahti võtab. Loodus ei piirdu aga ainult lindudega. Rakendus iNaturalist aitab kasutajal tuvastada teda ümbritsevate mitmekesist floorat ja faunat ehk taimestikku ja loomastikku. Piisab huviväärse objekti pildistamisest ja rakendus otsib pildil olevale kohe võimalikke vasteid, olgu need siis taime-, looma või linnuriigist pärit. Lisaks tuvastamisele võib inglise keele oskaja saada piisavalt põnevat infot ka nende elu ja arengu kohta. Rakendus aitab üles leida ja paremini mõista kõiki neid looduse imesid, mis meid ümbritsevad. See on suurepärane võimalus peredele looduses ühiselt aega veetes ka oma teadmisi täiendada.

Rakendus The Explorers toob kasutajani looduse suuremaid ja väiksemaid imesid üle kogu maailma. Sinna rakendusse on kogunenud loodusesõbradest ja uurijatest fotograafid ja filmijad kõikidelt mandritelt. Rõõmuga jagavad nad kasutajaga pilte, videoid ja lugusid imelisest loodusest nende ümber iPhone’ide ja iPadide suurepärastel ekraanidel. Aga see on alles pool sellest rakendusest. Parim osa on see, et ka sina võid selle suurepärase seltskonnaga liituda ja proovida ise tutvustada maailmale oma kodukandi taimi või loomi läbi pildi- või videomaterjali. Siin võib just sinu tööpõld olla lai, sest Eesti on selles rakenduses veel suhteliselt tume ja tutvustamata maa, mis on esindatud vaid mõne juhusliku fotoga.