Joker on tagasi ehk 16 rakendust, mille pead oma androidtelefonist eemaldama

#Android #viirusoht
2 min lugemine

Joker on androidiviirus, mis peaks digitarkadele juba tuttav olema. Alles selle aasta juunis avastati see Google Play rakendustepoes tervelt kaheksas rakenduses. Nüüd on see Google Play poes tagasi ja seekord on nakatunud/nakatatud rakendusi tervelt 16. Isegi kui Google on jõudnud need rakendused oma poest eemaldada, siis võivad need kasutajate telefonides edasi tiksuda ja niimoodi palju paha teha.

 

Joker kuulub pahavaraperekonda, mille üldnimetus on Bread (leib). Kurivara peamiseks ülesandeks on ilma telefonikasutaja teadmata tellida telefoni erinevaid kalleid aga samas kasutuid teenuseid, mis kokkuvõttes võivad telefonikasutaja pangakontole mõjuda vägagi laastavalt.

Kui su telefonis (android) on mõni allpoolloetletud rakendustest, siis tuleb see esimesel võimalusel sealt eemaldada.

Niisiis on Jokeriga nakatunud järgmised rakendused: Private SMS, Hummingbird PDF Converter – Photo to PDF, Style Photo Collage, Talent Photo Editor – Blur Focus, Paper Doc Scanner, All Good PDF Scanner, Care Message, Part Message, Blue Scanner, Direct Messenger, One Sentence Translator, Multifunctional Translator, Mint Leaf Message – Your Private Message, Unique Keyboard – Fancy Fonts & Free Emoticons, Tangram App Lock, Desire Translate ja Meticulous Scanner.

Nimekirja on koostanud küberturvalisega tegelev firma Zscaler.

Anna kommentaarides teada, kas sinu telefonis oli mõni neist rakendustest ja kas need ka sinu pangakontoga pahandust jõudsid teha.