Populaarne Dark Sky muutub 1. augustist kättesaamatuks, kuid on veel teisigi ilmavaatluse äppe, millega tutvust teha.”

 

Kui sa oled ilmahuviline, siis sa võib-olla juba tead, et Dark Sky, üks tuntumaid ilmaäppe on nüüdsest Apple’i omanduses ja tõenäoliselt integreeritakse iOS 14 operatsioonisüsteemiga. Selle tulemusena kaovad  kõik, kellel on Dark Sky äpp Androidi seadmes sellele ligipääsu järgmise kuu algusest.

Nii et kui sa kasutad Androidi ja mõtled, kust edaspidi oma ilmainfo saada, siis on mõned alternatiivid. Kuid enne veel tasub mõelda paarile aspektile.

Mitmete Androidi ilmarakenduste puhul on täheldatud, et need küsivad ligipääsu rohkematele andmetele, kui tegelikult vaja oleks ja on jaganud asukohainfot reklaamifirmade ja teiste kolmandate osapooltega.

Üks soovitus oleks kasutada ilmäappi, mida Google pakub oma operatsioonisüsteemis. See äpp on natuke peidetud, kuid selle saab lihtsalt oma äppide loetellu lisada. Proovisin ja äpp ise toimib päris hästi.

 

Kuidas ilmaäpp “Weather” üles leida:

  1. Üks võimalus on kasutata hääleassistenti, hoides peal kodunuppu ja seejärel küsida: “What’s the weather like?”
  2. Teine viis on sisestada otsingusse “Weather”, mis toob äpi nähtavale.
  3. Seejärel vajuta avanenud rakenduses hamburgeri ikoonile (kolm kriipsu vasakul üleval) ning seadete alt leiad valiku: “Add weather to the Apps screen”.
  4. Äpi saab tõsta ka koduaknasse või widgetina koduekraanile.

Kui Google’i äpist ei piisa, siis toome välja kolm alternatiivi. Kõigil neil on tasuta versioonid, milles peab leppima reklaamiga, kirjutab The Verge. Samuti on tasulised paketid, mis eemaldavad reklaami ja pakuvad lisafunktsioone.

 

CARROT

Carroti puhul pole selle tõmbenumbriks ennekõike ilmaennustus, vaid etteloetavad kommentaarid ilma kohta, mis on seotud päevasündmustega ning personaalse pöördumisega. Valida saab, kas see hääl on sõbralik, sarkastiline, ründav või ülepakutud. Muidugi pakub selle kõrval Carrot ka piisavas koguses ilmaandmeid eesootavate päevade kohta.

 

1WEATHER

1Weather on teada-tuntud äpp, mis näitab mitmes aknas hetkeilma, ennustust, sademeid, radarit, päiksetõusu ja -loojangut jne. Minimalismi hindajatele on selles ehk liialt palju infot, kuid see võib olla ka pluss, sest äpist tõesti leiab rohkelt andmeid. Miinuseks on lisaks skrollimise vahel ilmuvatele reklaamidele ka pop-up reklaamid, mis hüppavad lahti üle ekraani ning osad neist on ka poliitilised.

 

ACCUWEATHER

Accuweather on samuti teada-tuntud ilmaäpp ning kes on sattunud USA-s telekat vaatama on võib-olla märganud, et nende ilmainfole toetuvad mitmed telejaamad. Nende enda sõnutsi koguvad nad oma andmed metereoloogidelt, globaalsest ennustusmootorist ja teistest allikatest kombineerituna. Äpil on üsna puhas ilme, esimene leht annab lihtsalt faktid – hetkeilm, sealhulgas niiskus, tuulekiirus ja UV indeks ning üldine järgmise päeva ilmapilt. Avada saab detailsema vaate, kus on juba rohkem infot.