Huawei P30 Pro nimega nutitelefonide lipulaev

#huawei #lipulaevad #nutitelefon
5 min lugemine

Huawei on aasta-aastalt kasvanud ning on teistele suurtootjatele, nagu näiteks Samsung ja Apple, üha tihedamalt kandadele astumas. Sellel on ka hea põhjus: on ju nende telefonid kogu aeg paremaks muutunud ning väga, väga hea on ka nende uus P30 Pro nimeline lipulaev. Mida see aparaat endas täpsemalt peidab ja kas tegemist on uue parima Android-telefoniga, seda nüüd lähemalt selgitamegi.

 

Kaamera

 

Lühidalt öeldes on sellel telefonil parim kaamera, mida nutiseadmetest leida võib. Punkt.

 

 

Veidi pikemalt lahti kirjutades võib öelda, et Huawei ei valeta, kui tõstab seadet reklaamides esile peamiselt kaamerat. Nimelt on telefoni tagaküljel erinevaid kaameraid kokku suisa neli. Kõik Leica toodetud ja mõeldud töötama erinevates olukordades või siis üheskoos, et luua parimad võimalikud pildid. Nii-öelda tavalistele kaameratele (tavafotod ja ülilainurk) sekundeerivad telefoto ja sügavust tuvastavad üksused. Pildistades on reaalselt näha pildi tegemiseks kasutatavate kaamerate vahetumist objekti liikumisel ning AI pidevalt töös olekut. Kui eelmiste Huawei lipulaevade puhul toodi just AI-d välja, kuigi reaalsuses seda eriti märgata ei olnud, siis nüüd on vastupidi. AI-st ei räägita, kuid on aru saada, et see on olemas. Inimeste fotografeerimise puhul on väga suur abi ka uuest sügavust tuvastavast Time-of-flight (TOF) sensorist. Ehk pildid jäävad pisut uduse taustaga ning samas on pildistatav alati terav. Valgus ja värvid, aga ka bokeh-efekt ise on seejuures alati väga loomulikud. Väga head on ka kehvades valgusoludes tehtud pildid.

 

 

Eraldi peab rääkima ka telefoto kaamerast. See võimaldab 5-kordse optilise suumi abil kaugel asuvaid objekte lähemale tuua. Ja tegemist on tõepoolest optilise suumiga ehk suumides objektiivi sees olevad läätsed reaalselt liiguvad ning ka objektiiv ise näeb välja selline nagu fotoaparaatidest tuntud. Kasutaja vaatenurgast tähendab see, et pilti suurendades ei esine kadu kvaliteedis. Väga mõnus on ka ülilainurk, mis aitab kitsastes oludes rohkem pildile mahutada.

 

Korpus ja ekraan

 

P30 Pro ise omab 6,47 tolli suurust külgedelt kaardus ehk edge-ekraani. Ning kuna esipaneelil Huawei kirju ei ole, võib selle lihtsa vaevaga mõne Samsungiga segi ajada. Kirjade puudumine tuleneb tõenäoliselt ruumipuudusest, sest ekraan on viimase aja moele kohustuslikult venitatud üsna servadeni. Samsungist eristab Huaweid aga esikaamera asukoht. See on endiselt küll väikese, aga siiski olemasoleva “kulmu” sisse pandud. Toimiv variant seegi, kuid otse ekraani sees olev kaamera auk tundub kuidagi vähem häiriv.

Ekraani sees või õigemini all, on ka sõrmejäljelugeja ning see toimib kiirelt. Kui kasutusele võtta ka näotuvastus, täiendavad need teineteist ning enne, kui arugi saad, on telefon lukust lahti.

Seadme tagumisel küljel jäävad loomulikult silma eelkõige kaamerad, aga väga atraktiivsed on ka korpustel kasutatud värvitoonid. Need mängivad valguse käes ning jäävad igal juhul silma. Paraku aga on see ilu väga libe. Seega tuleb kasutamisel olla suhteliselt ettevaatlik, et kallist aparaati mitte maha pillata.

 

 

Tehnika

 

Tehniliste omaduste poole pealt on tegemist loomulikult tippseadmega ning jõudluse taha midagi jääda ei tohiks. Sõltuvalt versioonist pakuvad 256 või 128 GB salvestusmälu piisavalt ruumi ning 8 GB vahemälu koos Kirin 980 8-tuumalise protsessoriga tagavad nobeda töö. Teoreetiliselt saab mälumahtu NM-nimelise mälukaardi abil veel ka suurendada. Aga kuna nende kaartide saadavus on pehmelt öeldes olematu, siis ongi see võimalus pigem teoreetiline. Huvitaval kombel puudub seadmel ka stereoheli, nii et mõned konkurendid pakuvad näiteks videote vaatamisel paremat kogemust. Samas aga on olemas veekindlus, suur 4200 mAh aku, kiir- ja juhtmevaba laadimine, alati sees ekraan ja kõik muu tippseadmetele omane.

 

EMUI ehk operatsioonisüsteem

 

Seega on P30 Pro väga hea kaameraga, näeb hea välja ning on ka tehniliselt igati tasemel. Ainukeseks tõrvatilgaks meepotis on jäänud veel Huawei EMUI nimeline kasutajaliides. Ehkki taustal on jooksmas kõige uuem Android 9, on see looritatud selle tootja poolt loodud kasutajaliidesega ja see ei ole paraku kõige parem. Esiteks ei näe see eriti ilus välja, muutudes, tõsi küll, iga versiooniga kenamaks. Pigem on probleemiks Huawei püüd Android panna käituma nii nagu iPhone. See tähendab, et kõik rakendused on koduekraanidel ja kogu liikumine toimib viibetega. Kokkuvõttes muidugi harjumuse asi, kuid esialgu siiski imelik. Kohati on pisut imelik ka eesti keel ja nii leiab menüüdest ja seadistustest pisut imelikke väljendeid.

 

Kokkuvõtteks

 

P30 Pro olemust kokku võttes võib öelda, et tegemist on siiski lipulaevaga ning ükski selle ostja pettuma ei pea. Kaamera teeb tõesti väga, väga ilusaid pilte. Seega võivad isegi need, kes muidu pildistada ei viitsi, avastada, et telefoniga võib see täitsa äge olla. Väga kõrgel tasemel on ka muud omadused ehk kui soov on soetada Androidi maailma tippseadet, siis Huawei on õige valik.

 

 

 

 

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.