Google Mapsi kasutavad paljud navigeerimiseks ning ka näiteks tulevaste reisisihtkohtadega tutvumiseks. Samas aga pakub rakendus veel lisavõimalusi, mis on väga kasulikud, kuid mida võib-olla vähem teatakse. Sellisteks on näiteks ajaskaala ja kohad, aga ka enda asukoha jagamine jmt.

 

Kohad

 

Maps võimaldab salvestada oma kodu ja töökoha, et navigeerimisel sihtpunkt kiiresti valida. Samas on nimetatud asukohad enamikule kasutajaist tõenäoliselt selged ja kohale jõudmiseks Mapsi abi vaja ei ole. Küll aga pakub see võimaluse kiirelt vaadata, kaua ühel või teisel ajahetkel pärale jõudmine aega võiks võtta. Samuti saab Mapsi salvestada ise lemmikasukohti. Olgu selleks siis mõni hea rand, seenekoht vms. Salvestamiseks tuleks Mapsi menüüst avada valik “Kohad” ning “Salvestatud”. Uue koha saab lisada, vajutades all paremal olevat “Pluss” ikooni.

 

Ilma võrguühenduseta kaardid

 

Tavaliselt toimib telefoniga navigeerimine nii, et kaarti laetakse toimingu käigus jooksvalt alla ehk Mapsi kasutamiseks on tarvis internetiühendust. Samas aga saab vajaliku piirkonna ka eelnevalt telefoni alla laadida ja nii ilma võrguühendust omamata sihtpunkti jõuda. See on eriti kasulik välismaal olles, kuna väljaspool EL maid võib nutiseadmes interneti lahtikeeramine üsna kopsaka arvega lõppeda. Võrguühenduseta kaardid ja sellega seotud seaded leiab Mapsi menüüst samanimelise valiku alt.

 

 

Ajaskaala

 

Kui see on lubatud, siis salvestatakse seadme asukohta jooksvalt ning seega on võimalik ise hiljem vaadata, kus teatud aja jooksul on viibitud. Nii saab ajas tagasi minna ja mingi kuupäeva kohta oma liikumised kellaajaliselt üle vaadata. Ajaskaala kohta saab endale lasta saata ka e-kirju, mis võtavad perioodi jooksul läbitu kokku. Ajaskaala leiab Mapsi menüüst valiku “Ajaskaala” alt. Toksates üleval paremal asuvat kolme punkti ja valides seaded, saab funktsiooni sisse lülitada ning hallata ja kustutada salvestatud andmeid.

 

Alusta sõitmist

 

Sellenimeline valik avab kaardi koos liiklusoludega ning hiljuti valitud sihtkohtadega. Nii saab kiirelt ülevaate ümbruskonna liiklusest ja toksates aadressile, teavitatakse kasutajat ka eeldatavast saabumisajast.

 

 

Asukoha jagamine

 

Lahtiseletatult pakub Maps võimalust jagada oma hetke asukohta sõprade või tegelikult ükskõik kellega. See on väga kasulik näiteks võõras kohas olles või ära eksides. Nimetatud võimaluse abil oma asukoha jagamine annab sõbrale teada, kus kasutaja täpset viibib ning ta saab ise seejärel samuti sinna tulla. Samal moel saavad ka näiteks lapsevanemad oma võsukeste asukohast aimu. Asukohta saab jagada nii teatud perioodi kestel või niikaua, kuni kasutaja selle ise katkestab. Samuti saab ka see inimene, kellele info saadetakse, samaga vastata ning samuti oma asukoha avaldada. Nii on võimalik kaardil reaalajas teineteise paiknemist jälgida. Uue võimalusena saadetakse nüüd koos asukoha infoga teele ka kasutaja aku laetuse tase.

 

 

Kaardivaate muutmine

 

Väga lihtsalt saab muuta ka seda, milline kaart välja näeb. Selleks tuleb vaid vajutada üleval paremal asuvale rombile ning endale ning oludele sobiv vaade välja valida. Nii saab keskenduda liiklusele, ühistranspordile või hoopis satelliidipildile.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.