Kasutajateni on jõudnud Google Maps’i uuendus, mis juhatab jalgsi liiklejaid teistmoodi, kui varasemalt.

 

Selleks on kasutusele võetud mõned aastad tagasi kõvasti jutuainet pakkunud liitreaalsus, mida kasutas ka näiteks populaarne Pokemon GO mäng. Google on funktsiooni nimeks pannud Google Map Live View, mis on saadaval või kohe jõudmas enamikule Androidi ja iPhone’i seadmetele.

Reaalajas jalgsi navigeerimine toimub läbi telefonikaamera. Hoides telefoni käes ja kaamerat avatuna, näeb ümbritsevat sellisena nagu see on ja lisaks juhiseid liiklemiseks.

Androidi seadmed, mis toetavad ARCore’i või iPhone’d ARKit-toega saavad uut tüüpi juhiseid proovida. Nimekirja nutiseadmetest, millel nimetatud tugi olemas, näeb siit.

Testida saab Live View’d avades äpi ja sisestades sihtkoha. Seejärel vajutades juhiste peale ekraani allservas. Ülevalt tuleks valida juhised jalakäijale, mitte autole. Ekraani allserva tekib Live View, millele vajutades saabki liitreaalsusega juhised. Uuendus jõuab erinevatele telefonidele ja regioonidesse järk-järgult ning kui seda hetkel ei näe, siis tasub proovida mõne aja pärast uuesti. Abi võib olla ka äpi uuendamisest.

Tegu pole maailma muutva revolutsiooniga, kuid vahel just jalgsi Google Maps’i abiga kuhugi minnes, võib orientiir või suund käest kaduda. Sellistes olukordades on Live View’l oma kindel koht, tehes juhendamise selgemaks.