Gmail ja punktide müüt: kuidas punktid sinu meiliaadressis tegelikult ei loe!

#aadress #email #Gmail
2 min lugemine

Tähelepanu, Gmaili kasutajad! Ma tean, et teid on palju. See artikkel on selleks, et kinnitada midagi, mis võib tunduda uskumatuna: punktid sinu Gmaili aadressil ei oma mingit tähtsust!

 

Kuigi see on nii olnud juba ligi 15 aastat, siis endiselt küsitakse meiliaadressi jagades aeg-ajalt üle, “kas punktiga või ilma?” Tuleb tuttav ette? Mulle küll.

 

Eri aadressid või mitte?

Kui sa oled kunagi mõelnud, et “mina.olen@gmail.com” ja “mi.na.ole.n@gmail.com” on kaks erinevat meiliaadressi, siis tuleb ilmselt üllatusena, et nad tegelikult süsteemi jaoks pole erinevad. Need mõlemad aadressivariandid jõuavad otse sinu ühte ja ainsasse postkasti.

 

Miks see nii on?

Tänaseks on ka teisi domeene, kus punktidest ei sõltu kirja adressaadini jõudmine, Gmail on seda teinud kõige kauem ja väga tõenäoliselt on see eestlaste seas kõige populaarsem kirjakast. Täna ei ole ka vahet näiteks Facebookist kedagi otsides, kas aadressiribal on punkt vahel või mitte.

 

Punktid ei tunne piire

See annab võimaluse olla oma aadressi loomisel julge ja loominguline. Sa võid lisada või eemaldada punkte täpselt nii, nagu sulle meeldib – kiri jõuab ikka õigesse kohta!

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.