Ekraanipildi trikk, mida sa ilmselt ei teadnud

#apple #kasulikud nipid
2 min lugemine

Tehes iPhone’i või iPadi ekraanist pildi ehk screenshoti, saab sinna peale kritseldada igasuguseid kujundeid. Tulenevalt ekraani väiksusest ja inimsõrmede suhtelisest kohmakusest, pole need jooned ja ringid just kuigi kaunid. Tuleb välja, et neid on võimalik teha perfektseteks kujunditeks.

 

Hästivarjatud iPhone’i trikk teeb ekraanile joonistatud sirgeldused ilusamaks.

 

Selleks joonista ekraanipildile mõni kujund, näiteks ring, ja hoia sõrme veel mõni hetk ekraani peal, et olla ime tunnistajaks – sirgeldus muutub täiuslikuks nooleks või mõneks muuks kujundiks. Enamus vajaminevaid kujundeid on siin olemas. Ruudud, ristkülikud ja isegi kolmnurgad. Rääkimata nooltest ja ringidest. Pole täpselt teada, millal Apple selle triki lisas, kuid vähemalt iOS 15-st alates on see saadaval olnud, kirjutab The Verge. Sarnane trikk on olnud ka Notes’ides juba mõned aastad.

Sellise kasuliku nipi avastamine alles nüüd võib tekitada rumala tunde küll. Vähemalt minul tekitas – miks ma seda varem ei teadnud?? Tegelikult on selliseid peidetud aardeid iOS-s peidus veelgi. Väike vihje: vaata oma telefoni koduakna poole. Apple peidab nimelt sageli kasulikud funktsioonid ära, kuid neid saab kasutada tihtipeale just läbi käeviibete, vajutuste ja liigutuste. Kui need lõpuks avastad, siis on muidugi vau-moment vägev.

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.