“DoubleTake” äpp filmib erinevate iPhone’i kaameratega samal ajal

#äpp #apple #filmimine #nutitelefoniga filmimine
3 min lugemine

Filmic tõi iPhone’dele välja uue äpi, mis lubab filmida korraga telefoni kahe kaameraga. Äpp, mille nimeks DoubleTake võimaldab salvestada kaks videofaili korraga, kasutades ükskõik milliseid kaameraid.

 

 

Filmida saab erinevate kaamerate pilti vaheldades või siis neid korraga ekraanile kuvades, kas siis jagatud ekraaniga või nö pilt pildis nagu tavaliselt videokõnede puhul. Äpp ise töötab veatult – järgmine küsimus on, kas filmitegijad leiavad sellele praktilise kasutuse?

Viis aastat tagasi lõi Sundance filmifestivalil laineid linateos “Tangerine”, mis oli tervenisti ülesvõetud iPhone 5S-ga, millel jooksis rakendus Filmic Pro (saadaval ka Androidile). Nüüd siis on väljatulnud samade tootjate uus rakendus, mida on väga lihtne kasutada. Kõigepealt saab valida, millised kaks kaamerat hakkavad filmima: ultra lainurk, lainurk, telefoto või selfie-kaamera. Samalt lehelt saab valida kaadrisagedused – 24fps, 25fps või 30fps-i – mis kõik salvestavad 1080p resolutsioonis (4K võimalust vähemalt esialgu veel pole). Seejärel vali, kuidas soovid kaamerapilte näha ja alusta salvestamist.

 

 

Kõige kasulikum funktsioon tundub olevat Split-Screen ehk jagatud ekraan. See tekitab ühe kaamerapildi vasakule ekraaniosale ja teise paremale. Kui näiteks kaks inimest räägivad, siis võib telefoni asetada nende vahele ja samal ajal näha mõlemat inimest, kes näiteks salvestavad samal ajal podcasti. Kui kaamera on tegevuse keskel, siis see on hea nurk mõlema osalise suhtes ning salvestatud materjal on tõenäoliselt väga hea. Filmitud materjal eksporditakse äpi videode hulka ühe failina.

PiP ehk teisisõnu Pilt Pildis režiim katab ekraani ühe suure kaamerapildiga ja tekitab väikse liigutatava akna nagu videokõnede puhul tihti tavaks. Seda väiksemat pilti võib sujuvalt tõsta mööda ekraani ringi või ka sellelt ära kaotada. Et see kõik töötab kõrgkvaliteedilise pildiga ja ilma viivituseta, siis jätab see mulje justkui kõrgresolutsioonilisest videokõnest.

Väga efektiivselt saab seda kasutada näiteks kui keegi sõidab Ameerika raudteel, filmides suures aknas seda, mis ette jääb ja väiksemas enda reaktsiooni.

Viimane režiim, mis just filmitegijatele kõige rohkem huvi võib pakkuda, kannab nime Discreet. Samal ajal, kui filmides on samamoodi nagu PiP režiimis kaks akent, siis DoubleTake ekspordib kaks erinevat 16:9 formaadis faili. See võimaldab näiteks filmida samast suunast korraga kaks videot – ühe lainurga ja teise kitsama “teleobjektiiviga”, misjärel on hiljem telefoni galeriis kaks hea kvaliteediga videot, mida omavahel monteerida või valida neist üks, mis rohkem meeldib, olles kasutanud selleks vaid ühte telefoni.

Professionaalsele videorakendusele kohaselt leiab kaadri allservast histogrammi ning fookuse- ja säriseaded. Äpitootja Filmicu sõnul jääb nende rakendus alatiseks tasuta kasutamiseks ning pole ka plaane tekitada äpisiseseid makseid.

Äpp on väga kiire ja viimistletud ning sellega on lõbus katsetada. Ilmselt pikemaajalisem kasutamine sõltub sellest, kas on mingi kindel idee, mida täpsemalt filmida

DoubleTake on saadaval Apple’i App Store’s seadmetele, millel on iOS 13 installitud, kirjutab The Verge. Kuigi seda installida saab kõikidele iOS 13 seadmetele, siis põhifunktsiooni, salvestamist kahe kaameraga korraga, saab tööle panna ainult kahe viimase generatsiooni iPhone’del, mille seas on iPhone XR, XS, XS Max, 11, 11 Pro ja 11 Pro Max.