BeReal – Instagram ilma suunamudijateta

#bereal #rakendus #sotsiaalmeedia
2 min lugemine

Ehkki suhteliselt värske tulija sotsiaalmeediamaailmas – TikTok – on alles oma võidukäiku tegemas, siis juba on hoogu võtmas täiesti uus sotsiaalmeediarakendus BeReal. Järgmiseks suureks digitegijaks pürgivat BeReali peetakse nö Instagramiks ilma suunamudijateta.

 

Rakenduse tööpõhimõte on lihtsamast lihtsam. Rakendus saadab enda poolt valitud täiesti juhuslikul ajal kasutajale sõnumi peale mida on kasutajal kaks minutit aega teha pilt teda ümbritsevast. Pildistamise hetkel teeb pildi ka ekraanikaamera ning nii jäävad ühele pildile nii pildistatav kui ka pildistaja. Kõigest kaheminutiline ettevalmistusaeg ei lase võtteks erilisi ettevalmistusi teha ning ta peab üpris ausalt näitama seda, mis tal parasjagu käsil on. Pilditegemise sõnum tuleb sealjuures kõigile ühes sõpruskonnas olevatele, kes siis kõik üheaegselt tehtud pilte/videoid omavahel jagavad. Samuti saavad kõik jagatud materjali omavahel kommenteerida. Õnneks ei põhjusta rakendust ajarohket sõltuvust, sest päevas saab saata vaid ühe BeReali.

Kui selline argielu pildistamine tundub esmapilgul üsna igav, siis generatsioon Z-le tundub see peale minevat. Rakenduse kasutajate hulgas domineerivad valdavalt nii USA kui Euroopa üliõpilased. Alates rakenduse loomisest 2020. aasta jaanuaris on rakendusega liitunud umbes 5 miljonit kasutajat, aga õige hoo on BeReal saanud selle aasta jaanuarist, kust alates kasutajate arv on kasvanud 315%.

BeReali eeliseks näiteks Instagrami ees on ausus. Kasutajad ei saa luua siin oma argielust klantspilti, mille abil sotsiaalset populaarsust võita. Paljud tavalised Instagrami kasutajad on ühel või teisel hetkel tundnud teatavat sotsiaalset survet ning isegi alaväärsust. BeReal aga vabastab kasutajad sellest.

BeReal on saadaval nii iPhone’i kui ka Android-telefonide jaoks.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.