Apple teeb Shazami osaks sinu iPhone’st

#apple #iPhone #shazam
2 min lugemine

Uus iOS 14.2 oskab ära tunda lugusid, mis mängivad erinevates äppides.

 

Apple ostis muusikatuvastamise äpi Shazam juba aastal 2018 ja on nüüd seda integreerimas iOS operatsioonisüsteemi. Seda päris suurelt ja põhjalikult – uus muusika äratundmise funktsioon tunneb ära lugusid, mis mängivad telefoni läheduses ja samuti telefoni sees. Shazam toimib isegi siis, kui sa kuulad muusikat läbi kõrvaklappide.

Uus funktsioon hakkab olema nupuna (toggle) Control Centeris ehk ülestõmmatavas menüüs. Selle katsetamiseks praegu, tuleks hankida arendajatele mõeldud beeta versioon iOS 14.2-st. Ikoon hakkab välja nägema nagu Shazami legendaarne logo ning sellele vajutades hakkab iPhone mängivat lugu tuvastama.

 

Allikas: Apple

 

Juba praegu võib kasutada Sirit, et Shazami abil lugusid ära tunda, kuid uus funktsioon, mis aitab lugusid identifitseerida äpisiseselt võib olla samuti kasulik, kirjutab The Verge. Näiteks siis, kui tahaksid teada, mis lugu on kasutatud mõnes TikToki või YouTube’i videos.

Huvitaval kombel on Androidi kasutajad saanud Shazami lugude tuvastamiseks ka kõrvaklapi-siseselt kasutada juba eelmise aasta juunist. Pole selge, miks funktsiooni jõudmine iOS-i võttis üle aasta aega.

Pole kindel, millal lõplik versioon iOS 14.2-st ja uuest Shazami võimalusest kasutajateni jõuab. Arvatavasti hiljemalt uute iPhone’de tulekuga oktoobris on ka kõnealune funktsioon iOS-i integreeritud.