Äpp, mis soovitab vastavalt tähtkujule aktsiaid, millega peaks õnneks minema

#meelelahutus #rakendus
3 min lugemine

Astroloogia ja sellesse uskumine pole kuhugi kadunud. Juba 19. sajandi teadlased ennustasid tähetarkusele peatset lõppu, kuid kätte on jõudnud 21. sajand ja tänapäeva inimestel pole mingi probleem uskuda teadusesse ja samal ajal ka astroloogiasse.

 

Tähetarkuse järgi mõjutavad sünnihetkel taevas säranud tähed elu igat aspekti. Nüüdsest on võimalik need maavälised teadmised rakendada muidu üsna ennustamatus valdkonnas: aktsiaturul!

 

Selle äpi nimi on “Bull and Moon”

 

“Bull and Moon” äpi taga on professionaalsed tüngategijad nime all MSCHF, mis on loovagentuur. Äpp ise meenutab disainilt astroloogilisi rakendusi. Sinise ja kuldsega minimalistlik stiil mõjub väljapeetult. Selle kasutamine on väga lihtne. Peale allalaadimist tuleb sisestada eesnimi, sünniaeg ja investeerimiskogemus, peale seda saab vastu personaliseeritud aktsiasoovitused.

 

 

Olles sisestanud oma andmed, saan soovituse osta PayPali aktsiaid. Sest Elon Muski loodud PayPal on ambur ja mina veevalaja ning see tähendab vaid üht – me sobime.

Lihtsuse taga tundub olevat palju rohkem andmeid, kui meile näidatakse. Rakendus ei kuva minu tähekaarti või infot, millal soovitatud firmad on asutatud. Küsitud ei ole ka täpset sünniaega, mis enamasti on astroloogias tähtsal kohal, et anda täpne tulemus. Küll aga näeb aktsiate hindu kuni viie aasta taha.

“Bull and Moon” pole esimene silmapaistev saavutus, mille MSCHF on teinud. Nende varasemate tööde hulka kuulub “Jesus Shoes” ehk Jeesuse tossud, Nike Air Max’id, mille talla sees loksub Jordani jõe püha vesi ja mille paari saab endale paari tuhande dollari eest. “The Word of the Day Is” on sõnade äraarvamismäng, mis oli algselt Slackis ja milles võis võita reaalset raha, kuid siis ära keelati. Kes esimesena päevasõna ära arvab, saab 1000$.

“Netflix Hangouts” on rakendus, mis jätab mulje nagu peetaks konverentskõnet, kuid tegelikkuses lubab tööl salaja Netflixi vaadata.

Times Newer Roman on font, mis on nagu klassikaline Times New Roman, kuid 5-10 protsenti suurem, mis aitab jätta muljet nagu su essee oleks pikem, kui ta tegelikult on.

Kõiki neid projekte ühendab mänguline lähenemine mõnele tänapäeva moodsa maailma trendile. Näiteks astroloogia hullus, mis on samas läbiimbunud kapitalismist ja hinnalipikuga. Jesus Shoes on hypebeast-kultuuri näide, kus ülereklaamitud ja -hinnatud riided ja jalanõud muutuvad ihaldusväärseteks. Ja noh, see Netflix, mis näeb välja nagu ekraanil oleks skaibikõne – teadagi, samal ajal, kui tööandja teenib varanduse, jääb töötajale tühipaljas palk – miks mitte siis tööajast Netflixi piiluda, küsib The Verge.

 

Kokkuvõtteks

 

Need “leiutised” on vastused kummalistele trendidele, mis igal teisel nädalal internetis pead tõstavad. MSCHF võtab asja tõsiselt ja lubab korrapäraselt avalikkuse ette tuua järgmised teosed.