Pärast pikka talve on kauaoodatud suvi ukse ees. Selleks et saaksid võtta suvekuudest viimast, aitavad järgnevad äpid suvehooaega mõnusamalt planeerida ja nautida.

 

1. Google Maps

Google Maps on palju enamat kui lihtsalt kaardirakendus. Muidugi on see abiks sihtkohta jõudmisel, vältides valesid marsruute, kuid Google Maps annab ka teada ummikutest teel ja pakub ideid, mida ägedat piirkonnas külastada – olgu see siis mõni kohvik, surfiklubi või muuseum. Lisaks saab suveplaane tehes liikuda mööda kaarti ringi ja leida täiesti avastamata piirkondi, kus pole varem käinud.

 

2. Kindle e-luger

Paberraamatutel on muidugi oma võlu, aga kui oled rannas ja käepärast pole midagi peale päikesekreemi ja telefoni, siis lae alla Kindle’i äpp ja loe, mida iganes soovid, telefonist või tahvlist.

Julgelt soovitame ka e-lugereid, kuid ka see on eraldi seade ja ei pruugi rannakotis või lennujaamas alati kaasas olla. Sellisel juhul on telefonis Kindle’i äpp parim valik.

 

3. AccuWeather

Üks parimaid ilmaäppe. Neid on muidugi veel, kuid vähemalt üks headest võiks telefonis olla. Eriti Eestis sõltub nädalavahetuse ringreisi või suvilasse mineku õnnestumine väga palju ilmast. Kasvõi selleks, et teaks kummikud ja vihmamantli vajadusel kaasa võtta. UV-kiirguse näidik aitab vältida päikesepõletust.

 

4. Spotify

Tõenäoliselt eestlaste lemmik muusikastriimimise rakendus põhjaliku muusikakoguga, mis mahub lühikeste pükste taskusse. Nüüdseks on leitavad ka enamik taskuhäälinguid ning Spotify soovitused individuaalsele maitsele on kõrgelt hinnatud. Olgu siis ilm kehv ja vaja hea muusikaga tuju tõsta või otsid just seda õiget lugu, mis suveõhtule õiget meeleolu lisaks, Spotifyga ei saa alt minna.

 

5. Strava

Suvi on ka liikumise aeg ja oma matkasammude, rattakilomeetrite või välijõusaali tulemuste kirja panemine annab motivatsiooni juurde. Psühholoogiliselt on toetav teada, et see kõik ei lähe tühja, vaid saab osaks positiivsest statistikast. Stravas saab näha ka läbitud marsruute, mida on hiljem hea vaadata ja meenutada, umbes nagu meeldejääva reisi fotosid.

 

6. Daily Water Tracker reminder

Suvises palavuses on vaja rohkem vedelikku tarbida. Selleks on loodud hulgaliselt äppe, mille eesmärk on üks – aidata meelde tuletada juua klaasike või liiter vett.