Need kuus äppi on abiks nii teadlikule vegan-elustiili esindajale kui ka neile, kes astuvad esimesi samme eetilisema ja loomasõbralikuma elustiili poole.

 

  • Vegsafe on veganite taskuteatmik. Kas E180 on taimset päritolu? Miks ei pruugi vegan tahta kanda velvetit? E-ained, tekstiil ja ilutoodete koostisosad on omaette keeruline maailm, mis komplitseeritusest olenemata mõjutab loomasõbra tarbimisotsuseid. Vegsafe annab kiiresti vajalikud vastused.
  • Kui oled leidnud ilutoote, mille koostisosad sulle sobivad, tahad ilmselt veenduda, et kreemi, šampooni või huulepulka poleks testitud loomadel. Bunny Free annab vastuse enamiku rahvusvaheliste brändide kohta. Äpi andmed pärinevad PETA-lt (People for the Ethical Treatment of Animals) ning on regulaarselt uuendatud.
  • Gonutss aitab leida taimse alternatiivi loomset päritolu toidule või toidu koostisosale. Otsingu lihtsustamiseks saad soovi korral kasutada filtreid, leidmaks näiteks tooted, mis on FairTrade või suhkruvabad. Lisaks aitab valgukalkulaator arvutada, kui palju ja milliseid valkurikkaid alternatiive vajad loomsete valguallikate asendamiseks.
  • Pole oluline, kas reisid mõnes välisriigis või sõidad Viljandisse teatrisse ning tahad teada, kust saaks linna parimat vegan-pitsat. Mõlemal juhul aitab sobiva söögikoha leida HappyCow äpp. Äpp ise on küll tasuline, kuid selleks, et veenduda, kas asi võiks olla oma hinda väärt, saad esialgu kasutada tasuta veebilahendust www.happycow.com.
  • Plant Jammer on äpp, mis seisab selle eest, et toit ei läheks raisku. Süsteem on lihtne – sisestad äppi, millised toiduained sul olemas on ning saad vastu soovituse, mida neist teha võiks. Seda koos retsepti ja eeldatava toidu valmimise ajaga. Samuti õpetab äpp toitu maitsestama ning arvestab sinu võimalike allergiatega.
  • Miks peaks vein olema mitte-vegan, see on ju viinamarjadest? Miks sobib veganile Corona, aga mitte soomlaste Somersby siider? Veggiebeers on äpp, mis kasutab Barnivore andmebaasi, andes selle abil vastuse, kas jook on vegan või ka näiteks gluteenivaba. Paljude vastete puhul on lisatud ka detailsem selgitus tootmisprotsessi kohta.