5 võimalust luua ägedamaid ja targemaid Spotify playliste

#muusika #muusikalistid #spotify
3 min lugemine

On oluline, et alati, kui tuju tuleb, oleks midagi head kuulata. Spotify’l on miljoneid lugusid, mida kasutajad saavad kuulata niipalju, kui tahavad. Kuid kellel on aega, et kõigisse neisse kaevuda ja välja valida parimad? Playlistide koostamine käsitsi, lisades lugusid ükshaaval, võtab kõvasti aega.

 

Praegusel striimimise ajastul on ligipääs heale muusikale hea hinnaga möödapääsmatult vajalik. Kus sa ka muusikat ei kuulaks, siis tõenäoliselt just striimid seda, ise omamata. Vähemalt sama tähtis on teada tööriistu ja allikaid, kust avastada muusikat ja kuidas ehitada playliste kiiresti ja efektiivselt. Meil on lihtsalt liiga kiire, et panna lugusid üksteise järgi käsitsi, ilma kellegi abita.

Nii et kui soovid luua killer-playliste ilma tunde ohverdamata, siis toome välja mõned vahendid, mis ongi mõeldud ägedate Spotify playlistide tegemiseks. Osad neist on Spotify enda, teised kolmandate osapoolte tehtud.

Elu on liiga lühike, et otsida ideaalset lugu järgmisesse playlisti. Igaüks väärib rohkem aega lugude kuulamiseks ja vähem nende leidmiseks ja organiseerimiseks.

 

The Playlist Miner

 

Esimesed kaks tööriista tulevad sama tootja, “Playlist Machinery” poolt. Oletame, et sul on mingi kindel meeleolu, teed mingit tegevust või tahad kuulata kindla žanri muusikat. The Playlist Miner on nagu otsingumootor, mis sööb termineid nagu “pehme”, “trenn” või “pidu” ja leiab kõige populaarsemad märksõnaga sobivad lood Spotify playlistidest.

See ühendab ennast Spotify kontoga ja seejärel näitab playliste, mis sobivad otsitud märksõnaga. Sealt saab valida parimad lood, et näha personaalseid soovitusi ja palade punktisummat ehk mitmes playlistis need lood sama märksõnaga on.

Ava Playlist Miner

 

Boil the Frog

 

Kas oled vahel tundnud, et tahaks kuulata kahte erinevat artisti või muusikastiili, ilma et peaks valima ühe? Proovi “Boil the frogi”, luues sujuv playlist kahe erineva artisti loomingust.

See tööriist võtab esimese artisti ning kasutades sarnaseid ja seotud lugusid, jõuab läbi nende teise sisestatud artistini. Kui see nö teekond ühe artisti juurest teiseni kõnetab, siis võib selle salvestada enda Spotify playlistide sekka.

Ava Boil the Frog

 

Spotibot

 

Üks võimalus automaatselt genereeritud playlistide ehitamiseks on Spotibot. Sisesta artisti nimi ja saad vastu kuni 50 loost koosneva playlisti. Lisaks on võimalus eelistada populaarsemaid lugusid.

Veel võib Spotiboti abiga luua lühemad lingid ning saada rohkem infot albumite, biograafiate, kujunduste ja muu kohta.

Ava Spotibot

 

Magic Playlist

 

Vajad playlisti, mis on loodud kõigest sekunditega ja just sinu jaoks? “Magic Playlist” vajab sinult ainult üht loo nime, mis esindab soovitud žanrit või meeleolu, millega playlist võiks sobituda. Vastu annab ta 29 lugu, mis on sarnased originaallooga.

Läbi Magic Playlisti Spotify’sse logides saab loodud playlistid mugavalt Spotifysse lisada. MP laseb igale playlistile pealkirja panna ja valida avaliku ja privaatse vahel.

Ava Magic Playlist

 

Discover Weekly

 

Discover Weekly on Spotify enda playlist, ligipääsetav igale premium-kasutajale. Igal esmaspäeval uuendab Spotify seda playlisti 30 uue looga, mis põhinevad sellel, mida juba oled kuulanud.

See pole mitte ainult hea viis saada ilma vaevata uus playlist, mis sobib sinu maitsega, vaid ühtlasi võimalus avastada uut muusikat, mida saab lisada teistesse playlistidesse. Mida rohkem Spotifyd kuulata, seda paremaks Discover Weekly playlistid lähevad, kirjutab Lifewire. Alati on õige aeg nautida head muusikat.