Videodest ei saa inimestel veel nii pea küllalt. Kes vähegi midagi müüb või maailmale öelda tahab, teab kui hästi video võrreldes kõige muuga töötab. See pole muidugi mingi uudis ja need, kes video oma töös juba kasutavad, teevad seda 99% tõenäosusega ka edaspidi.

 

Muidugi pole video ainult reklaami tööriist. Monteerimist vajavad ka reisil tehtud videoklipid ning meenutused pulmapeost. Töö, pere ja hobide kõrvalt on tihtilugu raske leida aega, et arvuti taha maha istuda, läbi vaadata kogu videomaterjal ning seejärel monteerida see millekski vaadatavaks ja ehk koguni heaks.

Õnneks on äpipoodides saadaval kümneid, kui mitte sadu tasuta või üsna odavaid videotöötlusäppe, mille abil telefonis või tahvlis luua videod, mis näevad professionaalsed välja.

Toome välja valiku, millest kõigil on oma plussid. Põhiline eesmärk on pääseda orjastava lauaarvuti tagant ning teha ägedaid videosid käigupealt.

Videode tegemisel on oluline osa operatsioonisüsteemil. Võtsime valikusse äpid, mis on saadaval Androidile ja iOS-le mõlemale. Enamikul nendest on tasuta ja tasulised versioonid. Soovitame testida rohkem kui ühte, enne, kui tasuline versioon soetada.

 

Quik

 

Quik on videotöötluseks mõeldud tasuta äpp GoPro tegijatelt.

Seda tehes on silmas peetud monteerimisprotsessi tegemist võimalikult kiireks, et filmitud materjal saaks käigu pealt filmitud, monteeritud ja postitatud. Seetõttu pole valikuid ja võimalusi väga palju, kuid see-eest on võimalik kasutada ka Androidil.

 

 

Quiki puhul paneb imestama kõige rohkem, kuipalju suudab see äpp teha ise ja automaatselt. Ta kammib videomaterjali läbi, leides parimad hetked, lõikab klippe automaatselt ning lisab isegi üleminekuid. Muidugi on jäetud võimalus monteerida käsitsi, mis jätab video üle otsustamisel rohkem kontrolli kasutajale.

Otsides äppi, millega teha super-videod valmis uskumatult kiiresti, siis see äpp on sulle.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

Adobe Premiere Rush

 

Premiere Rush on ülipopulaarne monteerimisäpp, mille saab ühendada tuntud Premiere Pro monteerimisprogrammiga arvutitele, kuid samas töötab ka eraldi äpina.

 

 

Rakendusest leiab kaks põhilist monteermisviisi: vaba ja automaatne. Vaba jätab kasutajale rohkem kontrolli video üle ning automaatne lubab Adobe’l klippe algusest ja lõpust lõigata ning lisada protsessi kiirendamiseks üleminekud.

Automaatselt saab lasta ka klippidele teha värvikorrektsiooni, lisada oma muusika või valida kaasasolevast muusikapangast. Siiski tundsin puudust lihtsast funktsioonist videoklippe pöörata.

Adobe’i fännidele on hea uudis võimalus sujuvalt sünkroniseerida teiste Adobe’i toodetega nagu näiteks Lightroom’iga.

Äppi testides selgus tõsiasi, et tasuta saab eksportida vaid kolm videot ja peale seda peaks ostma paketi maksumusega 12€ kuus, millega kaasneb 100GB pilveruumi, Adobe Fonts, Adobe Portfolio ja Adobe Spark. Kellel juba on ostetud Premiere Pro arvutile, siis mobiiliversioon Rush tuleb sellega tasuta kaasa.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

InShot

 

Tegu on kõik-ühes lahendusega, millega luua videosid, töödelda fotosid ja teha kollaaže.

 

 

Äpist leiab rohkelt võimalusi. Klippe saab trimmida ehk lõigata algused ja lõpud parajaks; muuta materjali kiirust ning lisada filtreid, muusikat ja teksti. Ühtlasi saab klippe peegelpilti tõsta ning pöörata – mis on tihti vajaminev võimalus, mida paljudest teistest äppidest ei leia.

Miinuseks on 2,29€, mis tuleb maksta, et saada lahti reklaamidest ja vesimärgist, mis valmis videodele muidu külge jäävad.

InShot on lihtne kasutada ja peidab endas kõik, mida vaja. Ideaalne loomingulisele inimesele, kes otsib ühte äppi, millega saab kõik tehtud.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

KineMaster

 

Kinemasteri intuitiivne töölaud teeb videode töötlemise lihtsaks. Või vähemalt nii lihtsaks, kui see on võimalik.

 

 

Selle äpiga monteerimine on kõige sarnasem programmidele, mis on mõeldud arvutitele. Lisada saab efekte, teksti ja muusikat. Lisaks salvestada heliklippe ja lisada neid videole juurde. Veel leiab rohkelt muusikat ja heliefekte KineMasteri Asset Store’st.

Jällegi on miinuseks tasuta versiooni puhul vesimärk, mis eksporditud videodele külge jääb. 5,49€ kuumakse on rohkem, kui enamikul teistel video-äppidel.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

WeVideo

 

WeVideo on üks parimaid pilvepõhiseid videotöötlejaid – nii ligipääs äpile ja selle asukoht asub netis, mitte siis seadme kõvakettal.

 

 

Juhul, kui kasutada premium-versiooni on see rakendus super. Tasuta versiooni saab kõigi põhiliste funktsioonidega ja on ideaalne, et nö maad kuulata. Klippe saa trimmida, lisada filtreid, valida muusikat kaasasolevast kogust jpm.

Pilveruumi antakse kõigest 10GB, mille sisse peaks töödeldud videod ära mahtuma. Tasuta versiooniga tehtud videodele tuleb külge vesimärk. Nii et kui on plaanis teha rohkem, kui üks video, tuleks upgrade’da,kirjutab Oberlo.

WeVideo premium-paketid annavad palju rohkem ägedaid lisasid ja funktsioone. Sealhulgas muusikakogu koos autoriõigustega kommertsiaalseks kasutamiseks ja võimalus jagada 4K Ultra HD resolutsiooniga videosid.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.