4 rakendust, mis aitavad vähendada sinu süsinikujalajälge

#kasulikud rakendused #keskkonnasäästlikkus
3 min lugemine

Pandeemiad tulevad ja lähevad, aga kliimasoojenemine mingeid taganemismärke paraku ei ilmuta. Selleks on vaja meie kõigi pikaajalisi, võiks isegi öelda, et kestvaid, jõupingutusi. Mõistagi tulevad ka siin digitargale inimesele appi erinevad rakendused, milledest neli me täna ka siin ära toome.

 

Klima

Klima on ilmselt kõige tõhusam rakendus oma süsinikujalajälje tagajärgede likvideerimiseks. Rakenduse abil saab väga lihtsalt ja intuitiivselt välja arvestada oma süsinikujalajälje suuruse ning veel parem – hakata seda heastama. Heastamine on tehtud absurdselt lihtsaks ja mugavaks – oma jalajälje likvideerimiseks sobib kõige paremini väike ja konkreetne kuumaks. Umbes nagu indulgents keskajal. Selle kuumakse eest võib annetaja valida, kas puude istutamise, päikesepatareide edendamise või muud teaduslikud uuringud. Rakendus on tasuta saadaval nii Androidi kui ka iOS-i jaoks.

 

Earth Hero

Earth Hero pole mitte ainult rakendus, vaid terve vabatahtlike organisatsioon, mis võitleb aktiivselt kliima soojenemise vastu. Rakendus aitab tõsta kasutaja teadlikust, jagada ja saada ideid mõttekaaslastelt üle kogu maailma, arvutada oma jalajälje suurust ning õppida seda teadlikult vähendama. Kasutaja saab endale seada rohelised eesmärgid ning oma tegevusi jagada ka teistega. Ka Earth Hero on saadaval nii Androidi kui iOS-i jaoks mõistagi täiesti tasuta.

 

Capture

Capture ehk Carbon Footprintt & CO2 Tracker for Travel and Food aitab sul üsna täpselt arvutada, kui suur su päevane süsinikujalajälg on. Selleks jälgib rakendus automaatselt su liikumisharjumusi ning tahab teada, palju sa päeva jooksul liha sööd. Lisaks on rakenduse abil võimalus ühekordsete annetuste abil oma süsinikujalajälge kahandada 100kg kaupa. Selle raha eest istutatakse metsa kas Ameerika Ühendriikides või Panamas vastavalt annetaja soovile. Lisaks on võimalus arendada ka taastuvenergia tehnoloogiaid. Peale konto loomist võid liituda Capture-klubiga ning näiteks võistelda teiste Capture kasutajatega oma jalajälje vähendamises. Tasuta saadaval nii iOS-i kui ka Androidi jaoks.

 

Climate Change News

Õige informatsioon aitab meil vastu võtta õigeid otsuseid. Selekteerida vajalikku infot meid ümbritsevast infomürast võib olla aeganõudev ja tüütu. Climate Change News rakendus toob värsked ja täpsed uudised mugavalt ja kiiresti otse kätte. Info on laiapõhjaline st lisaks statistikale ja uudistele on seal ka väljavõtted sotsiaalmeediast. Kõik need uudised on saadaval lisaks inglise keelele ka saksa, prantsuse, hispaania, portugali, itaalia ja vene keeles. Climate Change News on täiesti tasuta saadaval nii iOS-i kui ka Androidi jaoks.